Wsiadł pijany za kierownicę renaulta i ruszył do partnerki, aby się z nią pogodzić. Ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Pijany 29-latek kierujący renaultem jechał do partnerki, aby się z nią pogodzić po kłótni. Jak się okazało, 29-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, zaś auto nie było dopuszczone do ruchu.

W poniedziałek po południu policjanci w miejscowości Przewłoka zauważyli dziwnie poruszający się pojazd marki Renault. Zachowanie kierowcy wzbudziło zainteresowanie mundurowych, a przede wszystkim sugerowało, że może on być nietrzeźwy. Początkowo pojazd zatrzymał się na łuku drogi, następnie poruszał się z niewielką prędkością tamując ruch. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący na widok radiowozu zaczął przyśpieszać jednak po wydaniu sygnału do zatrzymania w miejscowości Zaniówka zjechał na pobocze.

Jak się okazało, 29-latek kierujący pojazdem był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że dzień wcześniej pokłócił się ze swoją partnerką i poprzez alkohol odreagowywał swoje wzburzenie. Rano postanowił do niej pojechać, żeby się pogodzić.

Co więcej, mundurowi ustalili, że mężczyzna niejednokrotnie już dopuścił się jazdy w stanie nietrzeźwości i łamał aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto pojazd, którym się poruszał jest niedopuszczony do ruchu i jego dowód rejestracyjny został już wcześniej zatrzymany. Wkrótce o dalszym losie 29-latka zadecyduje sąd. Po wykonaniu czynności w komendzie mężczyznę wraz z pojazdem odebrała partnerka.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

  1. Zadziwiony.Napisali odebrała,to chyba na lawecie

  2. konfiskować te szroty i zlicytować a kasę pn. na doświetlanie przejść

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Muzyczny koniec tygodnia z Chatką Żaka
Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim
Głos młodego pokolenia dziś, to głos jutra Europy. Debata „Przyszłość Europy”
Perła Students’ Stage #PomagamyUkrainie