Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Śledczy ustalili już, jak doszło do zabójstwa na Bazylianówce. Sprawca wielokrotnie uderzał pokrzywdzonego w głowę

W minioną niedzielę w jednym z mieszkań przy ul. Bazylianówka ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. Jak się okazało 65-latek został zamordowany. Jedna osoba usłyszała zarzuty zabójstwa.

Trwa śledztwo w sprawie zabójstwa, do jakiego doszło w jednym z budynków przy ul. Bazylianówka w Lublinie. Jak już informowaliśmy, w niedzielę w południe policjanci zostali poproszeni o pomoc w sprawdzeniu, czy mieszkającemu tam 65-latkowi nic się nie stało. Od dłuższego czasu nie mógł się bowiem z nim skontaktować jego znajomy.

Drzwi były zamknięte, na dobijanie się nikt też nie odpowiadał. Dlatego też na miejscu interweniowali strażacy, którzy siłowo dostali się do mieszkania. Tam natrafiono na zwłoki mężczyzny. Na jego ciele odkryto liczne obrażenia, które wskazywały, iż nie zmarł on śmiercią naturalną.

Sprawą zajęli się kryminalni oraz prokuratura. Szybko ustalono, kto w ostatnim czasie przebywał w mieszkaniu. Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 27 do 70 lat, którzy mogli mieć związek ze zdarzeniem. Po przeprowadzonych z nimi czynnościach wiadomo już, że za śmierć mężczyzny ma być odpowiedzialny 27-letni Mariusz S.

Śledczy wskazują, że za pomocą tępego narzędzia wielokrotnie uderzał on 65-latka w głowę w wyniku czego ten doznał licznych urazów twarzoczaszki. Po przesłuchaniu mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty dokonania zabójstwa. Nie było bowiem żadnych wątpliwości, co do tego, że sprawca dokonując swojego czynu musiał mieć świadomość, iż pokrzywdzony nie przeżyje.

Dodatkowo śledczy postawili zarzut niezawiadomienia o popełnieniu przestępstwa 70-letniemu Janowi Ł. Wobec pierwszego z mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, drugi otrzymał zaś dozór policji.

(fot. Policja Lublin)

7 komentarzy

  1. 27 latek powinien też wielokrotnie dostać w głowę tępym narzędziem i po sprawie. nie życzę sobie aby był przechowywany w więzieniu na mój koszt.

  2. Po co informuje się o tak drastycznych okolicznościach? Aby kolejny psychol zachował się gorzej? To tylko podnieca niezrównoważonych psychicznie aby znaleźć się w mediach. Zamordowany i tyle w temacie. Reszta należy do prokuratury.

  3. I dobrze.
    Pie***** to !

  4. I co to wóda robi z ludźmi. Małpiego rozumu dostają, zabójcami zostają. No ale Skarb Państwa ma z tego kasę jak z tytoniu.

  5. Hyhy, dziadek sztywniutko nie rozprul się że coś widział, i tera na dozory śmiga hyhy, to mu zapodali cwiczki żeby nie stetryczal