690 680 960

Wieczorne kontrole w ramach akcji „Stop agresji na drodze”. Policjanci ujawnili niemal 50 wykroczeń (zdjęcia)

Bialscy policjanci w trakcie akcji „Stop agresji na drodze” ujawnili niemal 50 wykroczeń. Działania mundurowych wymierzone były w kierowców przejawiających agresywny i brawurowy styl jazdy oraz miały na celu zapobieganie nielegalnym wyścigom.

W minioną sobotę wieczorem bialscy policjanci przeprowadzili na terenie Białej Podlaskiej akcję „Stop agresji na drodze”. Jej celem było zwalczanie agresywnych i brawurowych zachowań kierowców oraz zapobieganie nielegalnym wyścigom samochodowym. Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. Podczas działań mundurowi skontrolowali niemal 50 pojazdów ujawniając tyle samo wykroczeń.

Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. W dwóch przypadkach młodzi kierowcy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

– Na ulicy Janowskiej 23-letni mieszkaniec Siedlec kierujący Mercedesem, jechał 114 km/h przekraczając tę dozwoloną o 64 km. W drugim przypadku 19-letni bialczanin pędził ulicą Celników Polskich BMW z prędkością 102 km/h. W obydwu przypadkach na nieodpowiedzialnych kierowców nałożone zostały wysokie mandaty, a ich konta wzbogaciły się kolejno o 14 i 13 punktów karnych. Stracili oni również uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące – relacjonuje działania komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne kontrolowanych aut za „zbyt głośny wydech” oraz używanie opon z umieszczonymi w nich elementami przeciwślizgowymi. W jednym przypadku skierowany został wniosek o ukaranie kierowcy do sądu.

Wieczorne kontrole w ramach akcji „Stop agresji na drodze”. Policjanci ujawnili niemal 50 wykroczeń (zdjęcia)

Wieczorne kontrole w ramach akcji „Stop agresji na drodze”. Policjanci ujawnili niemal 50 wykroczeń (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

  1. W piątek rano agresywny funkcjonariusz policji niepokoił pieszych idących chodnikiem na ul. Staszica.

  2. W Poznaniu biedny ,,brat,, odgryzł ucho i ukradł samochód kobicie i im wolno????

  3. Nie wszędzie tylko pod artykułem o agresji na drodze. Ponieważ odgryzienie ucha i kradzież samochodu na drodze jest agresją. Szczególnie przez kogoś kogo mamy kochać na siłę. A kary nie są egzekwowane w żaden sposób od braci.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas