Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Widząc nietrzeźwego kierowcę, powiadomiła policję. 41-latek miał blisko 2,5 promila

Kompletnie pijany kierowca mercedesa został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie kobiety, która widząc w jakim stanie mężczyzna jedzie samochodem powiadomiła policję.

W środę przed godziną 10:00 dyżurny opolskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie od kobiety, o nietrzeźwym kierowcy mercedesa sprintera, który jedzie przez Machów w kierunku sklepu spożywczego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Przed sklepem mundurowi zauważyli odpowiadające opisowi auto i stojącego w pobliżu właściciela. Okazał się nim 41-latek z gminy Wilków, który kilka dni wcześniej w trakcie kontroli drogowej był tak pijany, że nie był w stanie „dmuchnąć” w alkomat.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że spożywał alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 41-latek został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje będą z nim prowadzone dalsze czynności.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności.

(fot. Policja)

9 komentarzy

 1. Bo jakby tam były schody, i ten pan nieopatrznie by się potknął i spadł z tych schodów na ryj swój wlasny,tak ze trzy-cztery razy…

  • Chory kraj to i chorzy ludzie .
   Kilka dni temu ledwo co dmuchał w alkomat .
   Dzisiaj 2.5 promila !
   Pewnie jak kogoś zabije to go wpuszczą żeby zrobił to jeszcze raz .

 2. Ja natomiast uważam, że za przestępstwo z art. 178kk dodatkowo obligatoryjnie powinno mieć miejsce przymusowe leczenie odwykowe trwające przynajmniej 1 miesiąc w zamkniętym zakładzie leczniczym, w trakcie którego między innymi powinny być wyświetlane filmy ukazujące ofiary wypadków przez nietrzeźwych kierujących.

 3. Piszesz jak potluczony .

 4. Przecież to polska tradycja a tradycje trzeba szanować.

 5. Drogowy menel popełnia więc przestępstwo za przestępstwem i chodzi wolny, chociaż sprowadza na innych bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia. Natomiast jakiś młokos za posiadanie dwóch gramów zielska natychmiast zostaje aresztowany, osadzony w celi i dostaje wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności, choć to, co zrobił nikomu w żaden sposób nie zagraża.

  To jest miara spie*dolenia tego kraju.

  • Za dwa gramy nie idzie się siedzieć. Za to za uczynienie sobie z handlu narkotykami źródła dochodu kara więzienia obowiązuje na całym świcie. W niektórych grozi za to nawet kara śmierci.

 6. Żeby ta konfitura zachorowała na covid a

Z kraju