Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wbił matce nóż w klatkę piersiową, bo domownicy zjedli wszystkie kotlety. Kobieta twierdziła, że to „wypadek”

Jest wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa, do jakiego doszło pod koniec ub. roku w powiecie puławskim. Syn zaatakował kuchennym nożem własną matkę. Mężczyzna od lat znęcał się nad bliskimi.

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie zakończył się proces 26-letniego Piotra K. z powiatu puławskiego. Na początku listopada ub. roku służby ratunkowe zostały powiadomione o rannej kobiecie. W mieszkaniu znajdowała się nieprzytomna Jadwiga K. z raną kłutą klatki piersiowej. Ostrze zraniło serce doprowadzając do poważnego krwotoku wewnętrznego. Dzięki szybkiej interwencji medycznej, życie kobiety udało się uratować.

Jak ustalili policjanci, sprawcą zranienia kobiety miał być jej syn. Mężczyzna został zatrzymany, jednak nie przyznał się do zadania matce ciosu nożem. Z kolei kobieta przyznała, że zranił ją syn, jednak wyjaśniała, iż był to „wypadek” gdyż wszystko wydarzyło się przypadkowo. Mężczyzna miał się bowiem odwrócić z trzymanym w ręku nożem, a ona stała tuż za nim.

W toku śledztwa wyszło na jaw, że przebieg zdarzenia był zupełnie inny. Tego dnia Piotr K. wrócił do domu kompletnie pijany. Wszedł do kuchni i po chwili zaczął się awanturować. Powodem było to, że rodzina zjadła wszystkie kotlety. Wtedy Jadwiga K. postanowiła uspokoić syna. 26-latek jej jednak nie słuchał, w pewnym momencie chwycił za nóż i ugodził nim matkę.

Kobiecie udało się wyciągnąć nóż ze swojego ciała, po czym schowała go w pokoju. Po kilku minutach straciła przytomność. Prokuratura oskarżyła Piotra K. o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się tłumacząc, że nic nie pamięta. Tego wieczoru miał bowiem 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Sąd w oparciu o materiał dowodowy, jak też zeznania świadków uznał, że mężczyzna jest winien zarzucanego mu czynu. 26-latek regularnie nadużywał alkoholu, po którym wszczynał awantury. Przynajmniej od stycznia do listopada 2017 roku znęcał się on zarówno nad rodzicami jak też nad dwiema siostrami. W przeszłości był też karany za składanie fałszywych zeznań. W sądzie mężczyzna wyraził skruchę i przeprosił najbliższych.

Mężczyzna został skazany na cztery lata pozbawienia wolności. Karę odbywać będzie w zamkniętym zakładzie dla osób uzależnionych od alkoholu. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-07-19 00:11:33

31 komentarzy

 1. Niestety 4lata.. za całe zło które wyrządził tej rodzinie dostaje tylko 4lata, mam nadzieję, że koledzy z celi raz a dobrze pokażą mu co to znaczy życie!

  • Cimcirymci, eciu peciu bęc

   Miejmy nadzieję, że pozbawiony dostępu do kotletów, a zwłaszcza alkoholu zacznie myśleć, może dojdzie do tego, że był wrzodem, pasożytującym na rodzinnej dobroci, typu „bo mi sie należy, to mi dajta”.
   Ale chyba za bardzo popużciłem wodze fantazji – bezstresowcy są niepoprawni.

 2. Rozumiem miłość matczyna ale nie można całe życie kryć wykolejeńca .On kiedyś będzie bił żonę ,dzieci bo ma na to przyzwolenie wyniesione z domu . Ci wszyscy damscy bokserzy nauczyli się tego w domu i zawsze znajdą usprawiedliwienie obwiniając wszystkich a nie siebie .

 3. Dyrdymałko Eustachy

  Wszyscy tu widzą winę i winowajcę, ale nikt nie dostrzega przyczyny…
  W Polsce ludzie nie tylko biją się, ale prawie zabiją o… kotlety.
  Tak dobrze nam w demokratycznej Ojczyźnie. :mrgreen:

 4. POWINIEN dostać dożywocie ,bez kotletów

 5. ,,Ballada o Januszku,, – i wszystko jasne w tym temacie

 6. 4 lata to dalbym temu gnojowi za samo znecanie sie nad rodzina, a za probe zabojstwa matki – 25 lat. NIe rozumiem skad w polskich sadach tyle wyrozumialosci dla bandytow… Podejrzewam, ze gdyby zabil swoja mame, to dostal by max 10 lat, no bo byl po alkoholu a teraz wyraza skruche i przeprasza cala rodzine. Paranoja.

 7. Co to za wyrok? Powinny byc jakies wydzialy dyscyplinarne dla takich sedziow, bo inaczej zwyklych ludzich ku…ica strzeli. 4 lata za probe zabojstwa matki. SZOK!

 8. Śmiech na sali (sadowej).

 9. Porównać wyrok,a później jego stan majątkowy w oświadczeniu co ma tyko 100 usd za 2017 rok ,a mieszkamy na tej samej to widzę.

 10. Lepiej zabić niż handlowac 4 lata a za handel i przemyt marychy 15 lat haha śmieszne sądy ustawione

Z kraju

Sport