W akcji policjanci z dwóch województw. Trzy osoby zatrzymane, zlikwidowane narkotykowe laboratorium (zdjęcia)

Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Lublina, Lubina i Wrocławia zatrzymano trzech mężczyzn zajmujących się produkcją metaamfetaminy. W jednym z lubińskich garaży zlikwidowana została pełna linia produkcyjna tego narkotyku. Mundurowi zabezpieczyli również 7 jednostek broni palnej, amunicję oraz materiały wybuchowe.

Kryminalni z Lublina ustalili, że na terenie powiatu lubińskiego na Dolnym Śląsku działa laboratorium zajmujące się produkcją narkotyków. Lubelscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Wrocławia i Lubina weszli do garażu przy jednej z ulic w Lubinie, gdzie zastali pracującą pełną parą linię do produkcji metaamfetaminy.

Pomieszczenie było specjalnie przystosowane do produkcji narkotyku. Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnej – działającą aparaturę, gotowy produkt w ilości ponad tysiąc porcji handlowych metaamfetaminy oraz szereg innych substancji, prekursorów i odczynników służących do produkcji narkotyków. Podczas policyjnych działań, w pogotowiu byli również strażacy, gdyż chemiczne środki stosowane przy produkcji narkotyków w każdej chwili mogły grozić wybuchem.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy trzech mężczyzn – 35–letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, 35–letniego mieszkańca Legnicy i 50–letniego mieszkańca powiatu średzkiego. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka z Legnicy, mundurowi zabezpieczyli 7 sztuk broni palnej, m.in. karabin i pistolet maszynowy, a także ponad 460 sztuk amunicji. Kolejne przeszukanie, tym razem w miejscu zamieszkania lubinianina, doprowadziły mundurowych do ujawnienia i zabezpieczenia materiałów wybuchowych w postaci lasek dynamitu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z wytwarzaniem narkotyków, posiadania przyrządów służących do ich nielegalnej produkcji, a także posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Dodatkowo, legniczanin będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie broni i amunicji, a jego kolega z powiatu lubińskiego odpowie przed sądem za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

8 komentarzy

 1. Trochę odpoczną

 2. Jasny Gwint !!!

  Siedem jednostek broni palnej i nie pytali czy im ktoś pozwoli to kupić i mieć, jak zwykły Obywatel, mięciutko, na kolankach wyposażony w stos świstków, zaświadczających, że on nie głupi, nie pijak, nie zboczeniec seksualny (!) i takie coś może se kupić, posiadać i w potrzebie obrony siebie, albo swoich bliskich, używać.

 3. Przecież na czymś celebryci muszą jechać….

 4. amunicja w skrzynce to „gaziaki”, a PM pod kałaszkiem to ASG, glock w woreczku to również „gaziak” ale fakt, podlegają pod ustawę o bronii i amunicja jako broń palna. Swoją drogą, brunox w pudełku- dbali o sprzęt.

 5. Nie „Dzięki wspólnym działaniom”
  Tylko dzięki współpracy frajerów, konfidentów i koronnych 60.
  Ostatnio pełno tego wszędzie, nawet wczoraj jakiś społeczniak pod moim komentarzem pod jednym z artykułów się coś pruł do mnie. Od razu rozpoznałem, że jakiś frajer w dyskusje ze mną wchodzi.
  PDW
  Trzymajcie się chłopaki

  • Pan Władysław

   Pisz dalej takie komentarze a twój telefon bardzo szybko znajdzie się w bazie danych frajerów

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka