Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ucieczkę zakończył na słupie, był pijany. Ma cofnięte uprawnienia

Policjanci po pościgu zatrzymali pijanego mężczyznę kierującego volkswagenem. W trakcie ucieczki 27-latek ściął słup energetyczny. Wkrótce za swoje wyczyny na drodze odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Funkcjonariuszka Posterunku Policji w Sławatyczach, będąca obecnie na kursie podstawowym, na terenie stacji paliw zauważyła mężczyznę, który jaj zdaniem był nietrzeźwy. Gdy wsiadł za kierownicę osobowego volkswagena i odjechał natychmiast zareagowała.

Ruszyła za nim, natomiast jadący z nią pasażer dzwonił na numer alarmowy podając szczegółowy dotyczące miejsca, w którym się znajdują. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca „jedzie wężykiem” stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu.

W miejscowości Komarno patrol janowskiego komisariatu podjął próbę zatrzymania auta. Jednak kierowca, który jechał całą szerokością jezdni ani myślał by się zatrzymać. Nie reagował na sygnały świetne i dźwiękowe kontynuując jazdę.

Po chwili funkcjonariusze zauważyli, że pojazd uderzył w słup energetyczny ścinając go. Za kierownicą osobówki siedział 27-latek, od którego czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Z uwagi na stan w którym znajdował się kierowca mundurowi pomogli mu wydostać się z uszkodzonego auta.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło przypuszczenia zgłaszających. Urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo na jego koncie figuruje decyzja o cofnięciu uprawnień. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie energetyczne.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Odpowie zarówno za niezatrzymanie się do kontroli oraz jazdę „na podwójnym gazie”. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

7 komentarzy

 1. Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

  Ma cofnięte uprawnienia, mimo tego jechał (po pijoku), uciekał… dobrze, ze słup stał we właściwym miejscu

 2. Gdyby nie uderzył w słup, to albo by uderzył w przypadkowe auto/pieszego, albo przejechałby pół kraju, aż zabrakłoby mu paliwa. A policja by go eskortowała, byleby uniknąć skutecznej próby zatrzymania.

 3. Alkohol na stacji paliw. To jest chore. Chleba nie kupisz, ale alkohol dostępny na każdej stacji przez 24h/dobę.

 4. Cofną mu jeszcze bardziej teraz,a on kupi następny wòz i będzie dalej słupy przestawialł,a może i ludzi.

 5. Uważajcie Baco! Słup!
  Eeee, co mi tam słup?!
  Dup!!!

 6. Uważajcie Baco! Słup!
  Eeee, co mi tam słup?!
  Duup!!!

Dodaj komentarz

Z kraju