690 680 960

Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublina. Nie żyje pięć osób AKTUALIZACJA

Całkowicie zablokowana jest obwodnica Lublina w rejonie zjazdu w stronę ulicy Poligonowej. Doszło tam do tragicznego w skutkach wypadku.

Do wypadku doszło około godziny 15 na obwodnicy Lublina pomiędzy węzłami Lublin Sławinek a Lublin Czechów, na pasie ruchu prowadzącym w kierunku Zamościa. W tył stojącego częściowo na poboczu samochodu ciężarowego z naczepą uderzył rozpędzony bus, którym podróżowali obywatele Ukrainy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Siła uderzenia sprawiła, że bus został kompletnie zniszczony. Citroenem Jumperem podróżowało siedem osób, pięć z nich zginęło na miejscu. Dwie z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Jak ustaliliśmy, osobami które przeżyły jest kierowca citroena oraz siedząca z tyłu pasażerka. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

W rejonie wypadku wciąż pracują policjanci i strażacy. Przyjechali również policyjni technicy oraz prokurator. Jak nas poinformowano, kierowca busa mógł zasnąć podczas jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Całkowicie zablokowana jest obwodnica w kierunku Zamościa, w stronę Warszawy zamknięty jest jeden pas ruchu. Wprowadzono objazd przez Lublin.

Utrudnienia w miejscu wypadku mogą potrwać do pięciu godzin. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.2016-08-23 16:57:42
(fot. lublin112.pl, nadesłane Grzegorz)

123 komentarze

  1. Niech to będzie ostrzeżenie dla policjantów z grupy speed czy też innych zatrzymujących pojazdy do kontroli na drodze ekspresowej.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska