690 680 960

Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublina. Nie żyje pięć osób AKTUALIZACJA

Całkowicie zablokowana jest obwodnica Lublina w rejonie zjazdu w stronę ulicy Poligonowej. Doszło tam do tragicznego w skutkach wypadku.

Do wypadku doszło około godziny 15 na obwodnicy Lublina pomiędzy węzłami Lublin Sławinek a Lublin Czechów, na pasie ruchu prowadzącym w kierunku Zamościa. W tył stojącego częściowo na poboczu samochodu ciężarowego z naczepą uderzył rozpędzony bus, którym podróżowali obywatele Ukrainy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Siła uderzenia sprawiła, że bus został kompletnie zniszczony. Citroenem Jumperem podróżowało siedem osób, pięć z nich zginęło na miejscu. Dwie z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Jak ustaliliśmy, osobami które przeżyły jest kierowca citroena oraz siedząca z tyłu pasażerka. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

W rejonie wypadku wciąż pracują policjanci i strażacy. Przyjechali również policyjni technicy oraz prokurator. Jak nas poinformowano, kierowca busa mógł zasnąć podczas jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Całkowicie zablokowana jest obwodnica w kierunku Zamościa, w stronę Warszawy zamknięty jest jeden pas ruchu. Wprowadzono objazd przez Lublin.

Utrudnienia w miejscu wypadku mogą potrwać do pięciu godzin. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.2016-08-23 16:57:42
(fot. lublin112.pl, nadesłane Grzegorz)

123 komentarze

  1. Niech to będzie ostrzeżenie dla policjantów z grupy speed czy też innych zatrzymujących pojazdy do kontroli na drodze ekspresowej.

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas