Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy z Kraśnika otrzymali dwa nowe pojazdy (zdjęcia)

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy. Pierwszy to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco Eurocargo, a drugi samochód rozpoznawczo-ratowniczy marki Ford Ranger 4 × 4.

Dzięki wsparciu finansowemu, którego udzielił między innymi powiat kraśnicki, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku wzbogacili się o dwa nowe pojazdy, które będą wykorzystywane do ratowania zdrowia i życia mieszkańców powiatu kraśnickiego.

– Cieszę się, że strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku pozyskali przy wsparciu powiatu kraśnickiego nowoczesny sprzęt, który pozwoli na skuteczniejsze i bezpieczniejsze działania służące ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców naszego powiatu – podkreślił starosta Andrzej Rolla.

Nowoczesne pojazdy to fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Eurocargo w zabudowie wykonanej przez firmę Moto-Truck, który zastąpił wysłużonego Mercedesa Atego będącego na służbie od 2005 roku. Pojazd o specjalistycznej zabudowie wyposażony jest w moduł ratownictwa technicznego, który ma zastosowanie przy działaniach ratowniczych podczas zdarzeń komunikacyjnych.

Kolejny z pojazdów to samochód rozpoznawczo-ratowniczy Ford Ranger 4 × 4, który został zakupiony przy dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

(fot. SPK)

13 komentarzy

 1. Straż dostała czy Policja?

 2. ale jak to pisowcom się opłaca kupować coś innego niż radiowozy dla partyjnych marionetek w niebieskim uniformie??
  PIS-PO jedno zło.
  nic się nie zmienia od lat kupuje się radiowozy dla pieniędzy niż karetki dla zdrowia polaków.

 3. tych osobówek w straży to jest więcej niż bojowych… wywalanie kasy-taki ranger dla wożenia tylka za 250 tysi ktoś może trochę by się umiarkował już w tych zakupach.

  • jakie pożary takie wozy bojowe

  • A kto bogatemu zabroni.. stać ich na pomniki dla aktualnych (jeszcze) świętych, to i na samochody dowożące starszych stopniem druhów, do pracy i z powrotem na kwadrat.

  • na festyn jak znalaz żeby piwo i kiłbasy dowiexć albo jakis sprzet namiopt itp

 4. nagrody za wybory
  osp wyborcy pisu , chłopy od trzymania łopaty za pare stówek za akcje

 5. Ten rozpoznawczy będzie pożarów szukał?

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Nie, będzie objeżdżał okolice i powiadamiał druhów z OSP, że pali się chałupa, jest już 10 zastępów, ale jak mają ochotę se posikać to niech też dołączą.

   • Chichotnik, jajcarz (niepotrzebne skreślić)

    Albo popędzi do kolizji drogowej i powiadomi „bazę” czy ta ma wysłać drabinę, czy też może z 5 zastępów dzielnych druhów.

 6. Jak w tym kraju ma być dobrze jak w około banda deb.li , wystarczy poczytać ilu z nich napisało te durne komentarze powyżej.

Z kraju