Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Protest rolników w Kraśniku zakończony. Nie oznacza to jednak końca ich strajku

Dziś po południu odblokowana została droga ekspresowa S19 Lublin – Rzeszów oraz stara trasa między Lublinem a Kraśnikiem. Protestujący rolnicy wyjaśniają jednak, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

50 komentarzy

 1. Tuczniki razem z kolodziejczakiem wyrzucali jedzenie po rowach ,teraz siedzi na posadzie u tyfusa a was wydymał

 2. Ile zwykłym ludziom krwi tymi blokadami napsuliscie. Nie można było dojechać na czas do szkoły, do pracy, do ośrodka zdrowia. Wszystko kosztem zwykłych ludzi. Ciemnota zawsze była na polskiej wsi i jak widać nic się nie zmieniło

  • Antoś, ciemnota to ty. Trzeba było wyjechać wcześniej to byś zdąrzył

   • Kolejny raz popisujesz się „ynteligencjom”. O której matole miał wyjechać, jak droga byłą zablokowana stale? Dopiero od niedzieli wpadli na pomysł, żeby blokować co pół godziny.

  • Bo chłop to jednak ciemny jest..

  • Antoni – Ty tak POważnie czy majaczysz na zlecenie za 30 srebrników – rublików .??
   POza tym POzostaje jeszcze pytanie : gdzieś Ty się uchował , na jakiej żywności i z kąd się ona u Was brała – czyżby syntetyki i w związku z tym wypaczone POjmowanie świata i otoczenia …..???

  • Mam nadzieje [***] że w koncu wyladujesz w tym swoim ukochanym ośrodku zdrowia. Na onkologii. Od zgniłej żywności z ukrainy z dodatkiem metali cieżkich. Przypomnij sobie wtedy swoje słowa o bezsensownych blokadach. Pamiętaj tez że i ty przeszkadzasz na drogach-może nie będziesz wsiadał po prostu do auta z tego powodu?

 3. determinacja rolników

  Chwała im za wytrwałość i dążenie do celu, który rzeczywiście jest bardzo odległy dosłownie i w przenośni. Różne grety pojawiają się i znikają a szkody wyrządzone pozostają już na pokolenia. Wspólnota Węgla i Stali, która przekształciła się w UE rozwinęła przemysł, rolnictwo i warunki życia mieszkańców a teraz przemysł jest duszony podobnie jak rolnictwo i inne obszary a cofnięcie się w cywilizacji doprowadzi do obniżenia warunków życia dla jej mieszkańców, Tutaj nie chodzi tylko o rolników tutaj chodzi o całą politykę niszczenia.

  • „… i dążenie do celu”. do jakiego celu? mam nadzieję, że nic nie osiągną. mają dopłaty to jazda w pole a jak nie pasuje to są inne kraje – można wyjechać.
   dopłaty powinni zabrać to by się wzięli za robotę. Widać jak mieli czas tydzień piknikować pod kraśnikiem to zarobieni nie są.

   • Widać i słychać że byle co zje i byle co pisze .Nie dajmy się tak szantażować.Rolnicy razem.

 4. Ciekawe kto ten chlew pod krasnikiem posprząta co go zostawili przy drodze po pikniku. Organizator?

  • Ja wiem, ja wiem kto posprząta… STRAŻACY !!!
   To specjaliści do sprzątania z uprawnieniami do posługiwania się takimi skomplikowanymi technicznie narzędziami jak szczotki.

 5. nie kryty krytyk

  dziwne piszą o głodzie zasłaniają się że nie będzie co jeść a zboże i nasiona wysypują na tory i szosy.
  nie przeszkadza im towar z rosji, gdzie też nie ma żadnych reguł, a cześć zboża jest skradziona na Ukrainie, a z Ukrainą nie blokują granicę gdzie GUS podaje dane że w tamtym roku Import na ukraine był o 10 MLD większy niż export z ukrainy. oczywiście zakłady i terminale które uczestniczyły tym procederze są blokowane sporadycznie. A z tego co mi się wydaje to właśnie zakłady ustalają ceny zboża, a nie kowalski z adamowskim, czy innym nowakiem jadący do lekarza na zakupy, do pracy czy gdzie indziej. do tego pojawiające się pro rosyjskie hasła na wiecach, i jak na początku byłem z rolnikami tak coraz większe mam wątpliwości.
  już nie wspomną o nazywaniu kierujących, stojących w korkach pięknymi polskimi epitetami, przez rolników stojących na protestach.
  Także postulat słuszny ale realizacja jak zwykle do bani. a mistrzostwem w walce z zbożem z Ukrainy była blokada przejścia z niemcami, majstersztyk walki z zbożem z ukrainy.

 6. Głodni too h…. Ale Trzeźwi? Rolnicy do boju!!

 7. Nie potrzebujemy żadnych produktów spoza granic Polska była samowystarczalnym krajem przez tyle lat dopóki unia nie zaczęła niszczyć Polskiego rolnictwa mieliśmy żywność najlepszej jakości teraz jemy marketowy zachodni syf a teraz będziemy jeść też syf ze wschodu czy wy nie widzicie że ludzie mało którzy teraz dożywają emerytury po tej chemicznej żywności.

  • Czy Ty sugerujesz, że import i eksport towarów nie istniałby gdyby nie Unia? Mieliście chociaż WOS w szkole?

  • Nie ośmieszaj się, Polska akurat jest eksporterem a nie importerem żywności, i to dzięki UE i jej wspólnemu rynkowi te nasze produkty do Europy możemy eksportować i na nich zarabiać.
   Ci, co protestowali z transparentami wyjścia z UE to po prostu bardzo durni ludzie, bo chyba zapomnieli, że bez tego straciliby rynek zbytu na swoje produkty. A jakby chcieli jednak eksportować to i tak musieliby wszystkich norm UE przestrzegać, a i tak nikt by tego kupować nie chciał bo by było drogie przez cła.

 8. Dobromir (naprawdę pomysłowy)

  Odniosę się do hasła wysmarowanego na ciągniku: „Bez nas będziecie głodni i trzeźwi”
  Szanowni chłopi, rolnicy i hodowcy… Coś Wam się zważyło pod deklami i czasy się mylą.
  Od jakiegoś czasu nie żyjemy już w czasach radosnego socjalizmu gdzie w sklepach dostępny był tylko ocet, a w Unii.
  Nie chcecie pracować i sprzedawać tego czego naprodukowaliście za dużo, mimo, że Wam się nie opłaca, to łaski bez…
  Handlowcy z drugiego końca świata, przywloką na do sklepów czego dusza zapragnie.
  I tańsze od rzekomo lepszego bo polskiego.

  • [***] to jednak ciemnota… Bezpieczeństwo żywnościowe kraju uzależnić od importu. Jak ma być w tym kraju dobrze skoro przeciętny obywatel to półgłówek?

 9. Rolnicy to putinowskie i pisowskie trolle. Już zapomnieliście że zielony ład załatwił Wam Wasz Wódz Jarosław z przybocznym Wojciechowskim. I jeszcze to pitolenie o fantastycznym polski jedzeniu. Nap…dalacie nawozy aż to żarcie się świeci od chemii a potem połowa społeczeństwa od tego żarcia ma nowotwory. Chodzi wam tylko o kasę gracie jak Wam Putin zagra

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Taaa… jak wam Putin zagra, a Jarosław podjudzi (przy wydatnej pomocy „dobrodziei” i „sług bożych” zrzeszonych w Episkopacie Polski).

 10. O ile można popierać postulaty, o tyle forma protestu to była całkowita głupota. W pewnym momencie oprócz blokady S19/starej 19 zablokowali również wszystkie lokalne objazdy chodząc po pdp i powodując kompletny paraliż swoich własnych wiosek. A planowali przecież jeszcze dodatkowo na dwa dni zablować rondo na skrzyżowaniu dróg 19 i 74 w Kraśniku (który nie wiem czym aż tak zawinił rolnikom), co faktycznie skutkowałoby blokadą całego miasta.
  A już najśmieszniejsze jest to, że lokalny skup zboża, który jest na liście sprowadzających zboże z ua, nie niepokojony przez nikogo dostawia sobie kolejne silosy i nikt nawet przez 1min go nie blokował. Kiedy w tym czasie nasze wiejskie dzieci nie mogły wrócić ze szkoły, a sąsiedzi rolników dotrzeć do/z pracy, lekarza, fryzjera etc.
  Nie wspominając już o zdewastowanych przez ciężarówki drogach lokalnych a nawet i chodnikach. Gratulacje państwo rolnicy, pięknie obsr****cie swoje własne gniazda.

  • ot cała prawdziwa prawda. rolnicy na czele z organizatorami powinni płacić za sprzątanie po „pikniku” i za remonty dróg na swoich wiochach

   W Konopnicy/Stasinie jak blokowali rondo to do biedronki nie można było wejść – tylu robiło zakupy – ot cały ich PATRIOTYZM

   zabrać dopłaty, blokować drogi w żniwa!!!

   • Jak chcesz zdychać na raka od zboża z ukrainy to zdychaj. Jednego mniej. Nakarm jeszcze rodzinkę żeby była pewność że geny głupoty zdechną.

Dodaj komentarz