Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W kasie zostało sporo pieniędzy, kolejne drogi zostaną wyremontowane. Właśnie podpisano umowy

Ponad 17,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafiło do 4 powiatów i 10 gmin z naszego regionu. Środki te zostaną przeznaczone na remonty i przebudowy lokalnych tras.

W czwartek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji związanych z remontami dróg lokalnych. Środki w łącznej wysokości ponad 17,7 mln zł trafiły do 13. jednostek samorządu terytorialnego: powiatów biłgorajskiego, parczewskiego i puławskiego, gmin: Dorohusk, Goraj, Jarczów, Krasnystaw, Ludwin, Modliborzyce, Telatyn, Trzydnik Duży, Wojciechów oraz miasta Lubartów.

Jak wyjaśnia wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, podpisane umowy dotyczą naboru wniosków na 2024 r., prowadzonego do 19 lipca 2023 r. Nabór został rozstrzygnięty 2 października 2023 r. Z ówcześnie wyłonionych zadań udało się uzyskać oszczędności poprzetargowe, a w kilku przypadkach nie udało się zrealizować planowanych inwestycji. Dlatego też środki te przeznaczono na kolejne inwestycje, które nie załapały się na listę podstawową.

W sumie kwota 17 771 639,77 zł trafi na dofinansowanie 4 zadań powiatowych i 10 gminnych. Powiat biłgorajski przebuduje 2,3 km drogi Tarnawa Mała – Turobin – Sułów – Szczebrzeszyn, powiat puławski przebuduje drogę w miejscowości Kotliny oraz 1 km trasy Markuszów – Wolica – Zagóźdź – Blizocin, powiat parczewski przebuduje drogę w miejscowości Stępków a gmina Trzydnik Duży drogę w miejscowości Rzeczyca Księża (Korea) przy stawie.

Gmina Jarczów wyremontuje drogę w miejscowości Nedeżów, gmina Krasnystaw drogę w miejscowości Siennica Nadolna, gmina Ludwin 2,5 km drogi w miejscowościach Kocia Góra i Zezulin Drugi, gmina Wojciechów 870 m drogi w Palikijach Pierwszych, gmina Modliborzyce drogę wewnętrzną w miejscowości Węgliska, gmina Goraj drogę w miejscowościach Goraj i Bononia, gmina Telatyn drogę w miejscowości Dutrów, gmina Dorohusk ułoży nową nawierzchnię w Wólka Okopska a w Lubartowie remont przejdą ulice: 3 Maja, Parkową i Chopina.

16 komentarzy

 1. Obwodnica Kazimierza Dolnego 3km nie robione od powstania w 1984 roku.Dramat dramat dramat. Tylu turystów droga Pulawy -Opole Lubelskie nr 837

 2. Patologia Obywatelska

  BMW 7 290KM – 550 tysięcy jeden.
  77 limuzyn dla najgorszego rządu w historii
  🇵🇱 RP łącznie za 42.500 000zł.
  [***] Pisy , tak szczerze – jaka byłaby wasza reakcja, gdyby tak postąpił rząd PIS?
  POtraficie być szczerzy…? 🤣
  No w końcu macie największy rząd z możliwych – 131 głupków.

  • Moc minimum 250 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, co najmniej trzystrefowa klimatyzacja, podgrzewane fotele i reflektory LED

   — informuje „Rzeczpospolita”.

   Mylisz się ,kwota ma przekroczyć 10 mln zł
   Tyle w temacie

 3. Patologia Obywatelska

  Na nowe limuzyny piniondz jest!

  6,1 mld zł na świadczenia socjalne dla naszych braci? No problem!

  Na pierwsze premie dla ministrów po kilku dniach pracy piniondz się znalazł.

  Tylko na zlikwidowanie składki zdrowotnej od dochodu piniendzy nie ma i nie będzie.

  Banda chyżego

  • Wystarczyło zlikwidować etaty kapelanów i patrz mamy tyle kasy, jakie to łatwe.

  • Po likwidacji drugiej lekcji religii, to i pieniążki na podwyżki dla nauczycieli się znajdą.

   • Masz obsesje ,lecz się .
    Masz pewność ,że kapelan nie jest nikomu potrzebny ? Skąd ta pewność ?Dlaczego chcesz wykluczyć ludzi wierzących służących Ojczyźnie ?

    • polski świecki niepraktykujący

     Srulu, w twojej ojczyźnie kapelani na pewno nie są potrzebni, to i u nas noekoniecznie

 4. Dawać piniędze na dokończenie

  Gdzie powiatówka Ryki-Dęblin , rozpoczęli i stop w połowie zadania

 5. Na co nam te drigi.? Skoro zaraz paliwo będzie po 10 złotych za litr. Do tego wprowadza kolejny haracz od posiadania pojazdu. Już ten haracz płacimy w paliwie. Rolnicy już wyszli na ulice. Czekam jak reszta się obudzi

 6. A Sowińskiego w Lublinie nie da się już jechać…. Ciekawe do kiedy będą czekać z naprawą, bo przydałaby się choćby taka jak na Nadbystrzyckiej przy politechnice

  • W Lublinie wieloma drogami nie da się jechać, ale naprawianie ich byłoby rasistowskie, bo koledzy z Zimbabwe mówią że wybierają Lublin, bo tu mogą sobie czasy dzieciństwa przypomnieć. I teraz do wszystkich którzy mówią że Lublin jest 100 lat za murzynami, jak oni czasy dzieciństwa chcą sobie przypomnieć to 20 a nie 100.
   A tak w pełni poważnie, to tam nigdy kasy nie będzie na drogi dopóki nie poleci na kopach PO

 7. może by tak chodnikòw więcej nie roby bo nie ma

 8. jak [***] od ludzi przez nie dostarczoną korenspodencje to jest kasa

 9. Bez sensu, trzeba było dać na premie.

Dodaj komentarz

Z kraju