Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sprawa zabójstwa 18-letniej Marleny wraca do sądu. Prokuratura żąda wyższej kary

Prokuratura uznała, że kara na jaką skazano sprawcę zabójstwa 18-latki w centrum Lublina jest zbyt łagodna. Dlatego też ponownie będzie się domagać dla mężczyzny 25 lat więzienia.

Po raz kolejny sąd zajmie się sprawą zabójstwa 18-letniej Marleny, która zginęła z rąk swojego szkolnego kolegi w kamienicy przy ul. Królewskiej w Lublinie. W listopadzie ub. roku zapadł wyrok, gdzie Jan W. został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo ma też zapłacić rodzicom swojej ofiary zadośćuczynienie w wysokości 150 tys. złotych. Śledczy uznali, że w przypadku tak okrutnej zbrodni kara ta jest zbyt łagodna. Dlatego też złożone zostało odwołanie w którym prokuratura domaga się jej zaostrzenia do 25 lat więzienia.

Do zabójstwa doszło na początku listopada ub. roku w centrum Lublina. Wtedy to na jeden z lubelskich komisariatów zgłosił się młody mężczyzna, który zakomunikował dyżurnemu, że zabił swoją koleżankę. Wyjaśnił też, gdzie funkcjonariusze mają szukać zwłok. Na miejsce, czyli do jednej z kamienic przy ul. Królewskiej, natychmiast skierowano patrol. Mundurowi we wskazanym miejscu ujawnili zmasakrowane zwłoki.

Jan W. został zatrzymany i przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do winy, wyjaśnił też, jak do tego doszło. To samo zeznał przed prokuratorem, gdzie złożył również obszerne wyjaśnienia. Wiadomo, że 19-latek, jak też jego ofiara dobrze się znali. Uznawani byli za parę. Dziewczyna pochodziła z województwa podkarpackiego, do Lublina przyjechała się uczyć, znalazła też pracę, dzięki której mogła się utrzymać. Z Janem W. razem chodzili do szkoły. Spotykali się m.in. właśnie w kamienicy przy ul. Królewskiej, gdzie mieszkał ich znajomy.

Tam też doszło do zbrodni. W podziemiach budynku Jan W. zaatakował 18-latkę nożem. Zadał jej osiem ciosów, uderzając w brzuch, szyję oraz klatkę piersiową. Jak ocenił biegły, dziewczyna nie miała szans na przeżycie. Dwie z ran okazały się śmiertelne. Do zabójstwa miało dojść w trakcie nieporozumień, jednak prokuratura zadecydowała, aby nie ujawniać motywu działania sprawcy. Z uwagi na dobro najbliższych Marleny, proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Wyjaśnienia złożone przez 19-latka, jak też uzasadnienie wyroku nie zostały upublicznione.

Sprawą zabójstwa zajmie się teraz Sąd Apelacyjny.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

 1. Typ zdrowo p….ety. Jak dostanie 25 lat, to nikt nie bedzie plakal. Ale zawsze mnie dziwi ta wyrozumialosc sadow wobec mordercow. Kiedys jeden typ za podwojne morderstwo dostal 15 lat, bo sie przyznal i wyrazil skruche.

 2. 25 lat, ale nie siedzenia na pryczy, tylko jakiejś roboty za kratami. Te 150 tysięcy samo się nie zarobi, a odsetki lecą.

 3. A co w sprawie zabójstwa starosty świdnickiego przez kolegę.Tam też wyrok jak za szczanie pod sklepem???????????

 4. A skąd takie scierwo weźmie 150 tys ???????…….wirtualny wyrok……

 5. Jakie te sądy są dobroduszne. Zaciukał dziewcze nożem zwyrol i tylko 15 lat… Dlaczego sądy tak nisko orzekają mieli możliwość 25. Albo pewnie i dożywocie ale musieli złagodzić bo szkoda gnojka… On nawet nie zapłaci tych 150tysi bo nie ma z czego a do pracy w wiezieniu nikt go nie zmusi. Ja jakbym wyłudził vat na 150tysi to bym dostał ze 12 lub 15 lat bez skrupułów. Chory kraj. Strasznie male mozliwosci kar. Dlaczego nie ma 30 lat albo 35 albo 23. Kto pisał i kiedy ten chory kodeks

 6. Odstrzelić gościa i mniej zachodu będzie

 7. nie ma sprawiedliwosci

  nasze sądy są „specjalistami ” w wymierzaniu nieegzekwowalnych kar …Już widze jak płaci te 150 tys….pewnie weżmie pozyczke w kasie stefczyka ….kara powinna wygladać tak ze idzie do pracy przymusowej ,najlepiej kamieniołomy albo kopalnia ,i tam odrabia te 150 tys …a nie będzie siedział w luksusach w pierdlu

 8. nie ma sprawiedliwosci

  Olooo przecież kodeks pisali ci którym też się „noga może podwinąć ” …dlatego u nas kary za ciężkie przestępstwa są śmieszne … Dla nierokujacych poprawy zwyroli i recydywy ,tylko jedna kara powinna być ,Czapa i kropka …po co takie smiecie trzymać

Z kraju