Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Recydywista odpowie za szereg kradzieży. Grozi mu 7,5 roku więzienia

7,5 roku pozbawienia wolności grozi 34-latkowi podejrzanemu o szereg kradzieży sklepowych. Łupem złodzieja padły m.in. kosmetyki i alkohol o łącznej wartości 6 tys. złotych.

Policjanci z Białej Podlaskiej, na początku lutego, otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednej z drogerii na terenie miasta. Zgłaszający przekazał mundurowym, że mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony, jednak uciekł porzucając skradziony towar. Łupem złodzieja padły maszynki do golenia i akcesoria do nich o wartości ponad 2 tys. zł.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jeszcze przed zgłoszeniem, kilkukrotnie odwiedzał tę samą drogerię, gdzie również podejrzewany był o dokonanie kradzieży. Mundurowi szybko ustalili jego personalia.

–  To 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa – przekazała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Jak się okazało, 34-latek w ubiegłym miesiącu usłyszał zarzuty dotyczące szeregu kradzieży sklepowych, do których doszło w grudniu ubiegłego roku oraz styczniu br. na terenie miasta. Wówczas łupem sprawcy padły kosmetyki, perfumy i alkohol na kwotę niemal 4 tys. zł.

Za popełnione przestępstwa 34-latkowi grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Z kraju