Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

21-latek chciał szybko pomnożyć oszczędności. Stracił blisko 7 tys. złotych

21-letni mieszkaniec Świdnika stracił blisko 7 tys. złotych, chcąc pomnożyć swoje oszczędności inwestując w ropę, złoto i gaz. Szybko okazało się, że ogłoszenie, które znalazł w sieci okazało się oszustwem.

21-letni mieszkaniec Świdnika zwrócił się do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku twierdząc, że stał się ofiarą oszustwa. Młody mężczyzna przekazał mundurowym, że pod koniec zeszłego roku natknął się w Internecie na ogłoszenie obiecujące szybki zysk z inwestycji w złoża. Zainteresowany odpowiedział na ogłoszenie, co rozpoczęło serię rozmów telefonicznych z tzw. „brokerami”.

21-latek otrzymywał połączenia od kilku osób, które rzekomo miały pomóc mu w inwestowaniu. Początkowo, młody mężczyzna, przelał około tysiąca złotych i „zarobił” na inwestycji 500 złotych, które zostały mu wypłacone. Zachęcony tym sukcesem, zdecydował się zainwestować większą sumę pieniędzy, przekazując ponad 6 tysięcy złotych na wskazane konto.

Na swoim wirtualnym koncie inwestycyjnym zobaczył kolejne zyski, lecz gdy próbował je wypłacić, stracił kontakt ze wszystkimi rozmówcami. Jego numer został zablokowany, a na pytania wysłane drogą mailową nie otrzymał żadnej odpowiedzi. 21-latek stracił na tej transakcji blisko 7 tys. złotych.

– Apelujemy o ostrożność i zachowanie rozwagi podczas inwestycji internetowych. Oszuści wykorzystują niewiedzę, naiwność, brak zabezpieczeń w komputerach czy łatwowierność osób korzystających z sieci. Przede wszystkim musimy być świadomi tego, że bezpieczeństwo w wirtualnej przestrzeni zależy od samych jej użytkowników. Chcąc zainwestować i pomnożyć swoje oszczędności korzystajmy z rad osób doświadczonych – przekazała aspirant sztabowy Elwira Domaradzka oficer prasowy KPP w Świdniku.

9 komentarzy

  1. Młody Janusz biznesu.

  2. czwarty jełop dziusiaj tajk nabrany , suuuperr ! jest rekord !

  3. Najlepiej jakby założył jakąś fundację😁

  4. Śwydnik stan umysłu xD

  5. Typowy wyznawca hyżego ruja

  6. Już lepiej poszedł by zakręcił w kasynie ruleto lub na automatach zagrał chociaż mógł by pomnożyć te pieniądze bardziej wiarygodna wygraną by była

Dodaj komentarz

Z kraju