690 680 960

Przygotowali zasadzkę na kłusowników. Długo nie musieli czekać (zdjęcia)

Rejon ten jest nazywany przez wielu wędkarzy kłusowniczym zagłębiem Lubelszczyzny. Nic więc dziwnego, że jest on dość często patrolowany zarówno przez strażników jak też policjantów. Wczoraj zatrzymano kolejnych kłusowników.

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie uzyskali informację o działalności kłusowników w gminie Wilków w powiecie opolskim. Na rzece Chodelka w okolicach miejscowości Dobre zauważone zostały bowiem sieci służące do nielegalnego połowu ryb. Zapadła decyzja o przygotowaniu zasadzki.

Na miejsce jako pierwsi udali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Niebawem dołączyli do nich strażnicy rybaccy. Obserwacja terenu przyniosła skutek, gdyż po pewnym czasie sieci zaczęły wyciągać z rzeki dwie osoby. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji, obie zostały zatrzymane na gorącym uczynku.

Mężczyzna i jego partnerka zostali doprowadzeni na komendę. Z zatrzymanymi będą jeszcze wykonywane dalsze czynności i niebawem usłyszą oni zarzuty. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności. Co więcej, funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej mogą też wnioskować w prokuraturze o wysoką nawiązkę finansową za wyrządzone przez nich szkody.


(fot. Państwowa Straż Rybacka)

13 komentarzy

 1. Kobieta kłusownik?No nie do wiary!.Ale czekaj,czekaj….coś mi tu zalatuje rybą!,no wali normalnie jak z kutra……no kurła skąd ten swąd ?,a no widzisz Janusz już wiem………

  • Skłusowała bobra, schowała w pantalony i on tak capił ze strachu bo policję usłyszał. A wiadomo od zawsze że bobry w wodzie kisno i z zimna popierdujo to i temu się zdarzyło.

 2. breśśśśśśśśśśśśś

  brawo wiece takich akcji w Zastowie, podgórzu i wielu miejscach przy Wiśle to sami kłusownicy nagłośnić i może odstraszy to innych kłusowników lecz w to wątpię bo kary są w zawiasach

 3. PZW to największy kłusownik, ale dobrze robi, że łapie innych.

 4. Ależ wielkie przestępstwo….

 5. Głód i ubóstwo zmusza ludzi do takich rzeczy. Karać ludzi dlatego że łapią ryby żeby nie umrzeć z głodu? I to ryby, do których wszyscy powinni mieć dostęp tak jak Pan Jezus w Biblii.

  • fakt jest taki, że kłusownicy nie robią tego z powodu głodu czy ubóstwa tylko pazerności, a jeśli już są tak głodni to niech sobie wyrobią karty rybackie i zapoznają się z zasadami połowu oraz z wymiarami ochronnymi bo jakby wszyscy tak kłusowała to by tylko same śmieci po rzekach pływały, a jakbyś chociaż raz tą książkę fantazy przeczytał to byś także wiedział, że cieśla przestrzegał by szanować prawo tak samo ludzkie jak i te kosmiczne wymyślone przez tych waszych ala bogów.

  • Niech idą na nasyp jeść świeży szczaw, niebawem będą też mirabelki. Stefek pojadł do syta w młodości i zobacz teraz jaki jurny! Jakby Bozia chciała, żebyśmy jedli ryby, to by nas stworzyła wydrami, co nie?

 6. mam nadzieje panowie policjanci że odpowiecie za to kiedyś

  • Tak, na pewno, tak samo jak głosujący na PiS pójdą do ancla. Ale zaraz, chyba zasiedziałeś się przy kompie i nie wziąłeś swoich południowych leków?

 7. Tępić kłusoli .na rzece wieprz od Milejowa do Dorochuczy kłusuja co noc.

 8. Dobrze złapano kłusownika który złapał sobie kilka rybek, a kiedy ” przygotują zasadzkę ” na zakład który od 60 lat wytruwa wszystkie ryby dwa razy do roku w sąsiedniej rzece Wrzelówce?

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas