Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni jeździli szukając wypadku. 18-latek zapłaci za swoje pomysły

Miało być śmiesznie, jednak 18-latek nie zastanowił się nad konsekwencjami swojego głupiego żartu. Teraz czeka go odpowiedzialność karna. Dodatkowo odpowie finansowo za swoje działanie.

W czwartek do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja o wypadku komunikacyjnym, do jakiego doszło w miejscowości Sulów w gminie Zakrzówek w powiecie kraśnickim. Na miejsce skierowano zastępy strażaków, policję jak też zespół ratownictwa medycznego. Kiedy służby dojechały w pobliże szkoły, gdzie miało mieć miejsce zdarzenie okazało się, że nie ma tam żadnego wypadku. Dla pewności sprawdzone zostały okoliczne drogi, jednak i tam nie znaleziono nikogo, kto by potrzebował pomocy.

Ostatecznie zdarzenie zostało określone jako fałszywy alarm. Policjanci ustalili dane osoby zgłaszającej i udali się do jej miejsca zamieszkania. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 23 lat. Z zarejestrowanego nagrania zgłoszenia wynikało, że dzwonił młodszy z nich. Ten jednak kategorycznie temu zaprzeczył. Co więcej, tłumaczył iż nie posiada nawet telefonu komórkowego, gdyż przekazał go koledze z województwa podkarpackiego. Policjantów to jednak nie przekonało. Zwłaszcza, że niebawem dostrzegli urządzenie ukryte w niewielkim otworze podmurówki mieszkania. Nawet to nie skłoniło 18-latka do zmiany swojej postawy. Wciąż upierał się, że nie wie co to za telefon i do kogo należy.

Kiedy policjanci udowodnili mu, że z tego telefonu zaalarmowane zostały służby ratunkowe i niebawem ustalą, kto z niego korzystał, 18-latek postanowił przyznać się do winy. Jak wyjaśniał, miał to być „głupi żart”. Niebawem zostaną mu przedstawione zarzuty. Grozi mu teraz kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Dodatkowo sąd może zdecydować również o orzeczeniu nawiązki do wysokości 1000 zł.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

  1. potrząśnięty ale nie wymieszany

    Jak już spłaci wszystkie kary to będzie śmiesznie dla wszystkich jego znajomych przez kilka następnych lat.

  2. jak będziecie mieć po te 18 to liczcie kase ale swoje nie mamy

Z kraju