Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Protest w Lublinie przeciwników przymusu szczepień. „Stop segregacji sanitarnej”, „Stop z medyczną inkwizycją” (wideo, zdjęcia)

W sobotę po południu w Lublinie odbył się protest przeciwników przymusu szczepień przeciwko COVID-19. Uczestnicy przemaszerowali sprzed lubelskiego zamku, uliczkami Starego Miasta, na Plac Łokietka przed lubelski Ratusz. W trakcie zgromadzenia głos zabrał m.in. ratownik medyczny zwolniony z pogotowia ratunkowego w Lublinie.

W sobotę w Lublinie odbył się protest pod hasłem „STOP przymusowi szczepień, biedzie i bezprawiu”. Inicjatorem pikiety było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Uczestnicy zebrali się przed lubelskim zamkiem z transparentami, a następnie po przemówieniach przemaszerowali pod lubelski Ratusz.

Manifestujący wznosili hasła, „Stop segregacji sanitarnej”, „Stop z medyczną inkwizycją”, „Norymberga, Norymberga, Norymberga”, „Norymberga dla zbrodniarzy”, „Cała Polska śpiewa z nami, nie jesteśmy królikami”. W trakcie zgromadzenia przemawiał m.in. ratownik medyczny, zwolniony z pogotowia ratunkowego w Lublinie. Robert Oleniacz przedstawił sytuację panującą w trakcie walki z pandemią COVID-19 w Lublinie. Mówił również, że utrata pracy była związana z tym, że ujawnił w Lublinie zgon poszczepienny.

– Jestem ratownikiem medycznym, 10 lat pracowałem w tym mieście jako ratownik medyczny. Nie możecie mieć za złe innym ratownikom, którzy są tutaj na marszu również, przebrani, bo po prostu nie mogą tego powiedzieć, co ja teraz mówię. Dlatego, że zrobią to co ze mną, czyli zwolnią ich. Kiedy ujawniłem zgon poszczepienny zostałem po prostu zwolniony. W raporcie przeczytali mi każde moje poczynanie na Facebooku. Zostałem oczyszczony z zarzutów, dlatego że nagrania wysyłałem w wiadomościach prywatnych, a nie publicznie. Dlatego nic nie mogli mi zrobić. Proszę państwa, kto jak nie my, widzimy co się dzieje. Ja nadal pracuję, nie powiem gdzie. Ale robiąc w trakcie 12 godzin 14 wyjazdów, nigdy nie widziałem tyle arytmii, tyle migotań przedsionków, ile jest teraz, tyle zaburzeń neurologicznych, udarów. Dlaczego o tym się nie mówi? Kardiologie są pozapychane. Rozumiecie ludzie, co się dzieje? Pozapychane, tyle zatorów. Jedną z haniebnych rzeczy, którą musiałem wykonać, to przed świętami wielkanocnymi, szpital tymczasowy, który jest tutaj w Lublinie, został zapchany, wtedy kiedy przyjechał pan minister zdrowia z premierem. Został zapchany, tak żeby za kamerami było widać pacjentów. Pacjenci zostali zwiezieni przez ratowników ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 do szpitala tymczasowego. My ratownicy zwoziliśmy tam pacjentów, a po wizycie premiera i ministra zdrowia z powrotem ich odwoziliśmy do SPSK1. Medycy się nie szczepią, dlatego kombinujemy jak możemy. Najpierw medycy, potem cała reszta. Medycy sobie jakoś poradzą, ale nie każdy sobie poradzi – relacjonował ratownik.

Oprócz problematyki szczepień, w trakcie zgromadzenia poruszane były zagadnienia obecnej polityki rządu wobec najbiedniejszych oraz przepisów fiskalnych wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu. Zaznaczano w przemówieniach, że pandemia jest po to, żeby Polaków ograbić z pieniędzy, zaś małe i średnie firmy są niszczone. Co więcej, za szczepienia prowadzone w kraju nikt nie bierze odpowiedzialności. Mówiono wprost, że szczepienia są eksperymentem, a ludziom wstrzykuje się nieznane substancje.

Zapis wideo protestu przed zamkiem w Lublinie

(fot. wideo lublin112.pl)

193 komentarze

 1. Jak dla mnie nie powinno być obowiązku szczepienia, ale jak nie jesteś zaszczepiony (bez powodów medycznych) to płacisz za leczenie. A tak to takie jełopy blokują miejsca w szpitalach dla potrzebujących pomocy!

  • dlatego trzeba zlikwidować publiczną służbę zdrowia bo idą Twoim tokiem myślenia to dlaczego leczymy alkoholików, narkomanów, palaczy czy homoseksualistów chorych na hiv czy aids. Powodzenia z takim nastawieniem.

  • Sam jesteś jełopem. Ciężko pracuję, odprowadzam składki zdrowotne, choruję przez pracę i co twoim zdaniem mam teraz płacić za leczenie , bo nie jestem zaszczepiony. Na wszystkie choroby , które byłem zaszczepiony w dzieciństwie chorowałem. Myślisz że jestem takim naiwnym durniem ,żeby dać Sobie wszczepić covida, grafen i kto to wie, co tam jeszcze jest, w tej szczepionce. Może ty jesteś taki mądry i wiesz??? To może wprowadzić eutanazję i wszystkich nie zaszczepionych, a chorujących uśpić.

   • Grafen – płaska struktura złożona z atomów węgla, połączonych w sześciokąty. Materiał kształtem przypomina plaster miodu, a ponieważ ma jednoatomową grubość, w przybliżeniu jest strukturą dwuwymiarową.

  • Place za leczenie w składkach zdrowotnych i to nie małe. Opieki zdrowotnej nie ma nawet dla dzieci. Place i za twoje leczenie i szczepionki z których nie korzystam. Chcesz się szczepić to płać za wynalazek. A jak trafisz po tym do szpitala to ja też place za twoje leczenie.
   Pozdrawiam.

Z kraju

Sport