690 680 960

Z drona wypatrzyli w rzece zwłoki kobiety. To ciało zaginionej 73-latki z Lublina (zdjęcia)

Dzisiaj przed południem policjanci wypatrzyli z drona obiekt przypominający sylwetkę człowieka. Jak się okazało, było to ciało zaginionej w środę kobiety.

Zakończone zostały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zaginionej mieszkanki Lublina. Jak już informowaliśmy, kobieta w środę wieczorem wyszła ze swojego mieszkania przy ul. Sympatycznej i udała się w nieznanym kierunku. Z uwagi na fakt, iż zaginiona była osobą schorowaną i cierpiała na demencję starczą, policjanci od razu rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Do działań włączyli się strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego oraz Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Legii Akademickiej. Dokładnie sprawdzane były m.in. okolice Bystrzycy, jak też sama rzeka. Wszystko dlatego, że analiza zapisów z kamer monitoringu wskazała, iż kobieta mogła skierować się właśnie nad rzekę.

Dzisiaj w akcji wzięli udział także policjanci z dronem. Postanowiono sprawdzić dalszy odcinek rzeki. Strażacy prowadzili poszukiwania na wodzie, z kolei funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z powietrza. Około godziny 11:30, w rejonie zniszczonego mostu na ul. Azaliowej, dostrzegli w wodzie obiekt przypominający sylwetkę człowieka.

Na miejsce udali się strażacy z Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego, którzy potwierdzili, iż są to zwłoki kobiety. Ciało zostało wyciągnięte na brzeg, następnie policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, 73-latka najprawdopodobniej wpadła do wody w rejonie Parku Ludowego i utonęła. Następnie zwłoki spłynęły wraz z nurtem rzeki aż w miejsce, gdzie je odnaleziono.

– Serdecznie dziękujemy lubelskim policjantkom i policjantom za wysiłek włożony w poszukiwanie naszej mamy i babci. W szczególności dziękujemy funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z komisariatu VII w Lublinie oraz komisariatu IV w Lublinie za empatię, za wrażliwość, za ogromne zaangażowanie i wsparcie jakie otrzymaliśmy. Dzięki Wam łatwiej było nam przetrwać te trudne godziny. Serdecznie dziękujemy również strażakom ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego oraz Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej Legii Akademickiej, a także funkcjonariuszom z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, mediom oraz wszystkim zaangażowanym w poszukiwania. Jesteśmy bardzo wdzięczni – mówią członkowie rodziny mieszkanki Lublina.

(fot. nadesłane, KM PSP Lublin)

3 komentarze

  1. Przykre wyrazy współczucia dla rodziny

  2. na babe piss ing

  3. Kondolencje dla rodziny, smutne.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie