690 680 960

Policyjna akcja na drodze krajowej nr 17. Mundurowi patrzą na kierowców z drona

Przez cały piątek policjanci będą prowadzić akcję „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 17”. Na terenie powiatów, przez które przebiega droga mundurowi kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, czy też sposób przewożenia pasażerów. W akcji wykorzystywany jest także policyjny dron.

Dzisiaj od godzin porannych policjanci z drogówki prowadzą działania prewencyjno – kontrolne na drodze krajowej nr 17. Akcja obejmuje powiaty: świdnicki, krasnostawski, zamojski i tomaszowski na odcinku Piaski – Hrebenne. Działania ukierunkowane są na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, zminimalizowanie ich skutków, w szczególności na odcinkach, na których odnotowuje się ich najwyższy poziom.

Na wskazanym odcinku w okresie od 1 stycznia do 10 maja 2022 roku doszło do 10 wypadków drogowych w wyniku których śmierć poniosły 3 osoby, a 14 doznało obrażeń. Odnotowano również 116 kolizji. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano również 10 wypadków w których 2 osoby poniosły śmierć, a 12 doznało obrażeń ciała. Ponadto odnotowano 97 kolizji drogowych.

Od samego rana policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz videorejestratory będą zwracać uwagę na przypadki łamania przepisów przez kierujących pojazdami. Podczas działań policjanci będą wykorzystywać także drony.

Mundurowi sprawdzą prędkość z jaką poruszają się kierujący, stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, czy też sposób przewożenia pasażerów. Funkcjonariusze będą podejmować interwencje dotyczące popełnianych wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, jak na przykład, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa, będą reagować także na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Policjanci sprawdzą bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz skontrolują, czy liczba znajdujących się osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Akcja potrwa do godziny 22:00.

(fot. Policja Lublin)

8 komentarzy

 1. No cóż, nakupili kosztownego sprzętu, ktoś musi za to zapłacić… wiadomo, że kierowcy…

  • Może więc warto jeździć zgodnie z przepisami? Czy jesteś jednym z tych, którzy to „szybko ale bezpiecznie”? Jeżeli kierowca ma rozum porównywalny z rozumem dżdżownicy to niech buli ciężkie tysiące.

 2. Zgadzam się z Dal Toni-Sta. Czy ktoś policzył koszty takich akcji – zwłaszcza drona do którego obsługi trzeba 4 osób.

  • Tak policzył. Dwa mandaty i już chłopaki są na plusie. Trzeci dostaniesz ty i będziesz płakał znajomym jak to cię okradli.
   Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami, tyle w temacie.

  • A do obsługi wypadku drogowego więcej niż 4. No i co z tego?

 3. „Na wskazanym odcinku w okresie od 1 stycznia do 10 maja 2022 roku doszło do 10 wypadków drogowych w wyniku których śmierć poniosły 3 osoby, a 14 doznało obrażeń. Odnotowano również 116 kolizji. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano również 10 wypadków w których 2 osoby poniosły śmierć, a 12 doznało obrażeń ciała. ” Czyli podniesienie kar od 1 stycznia nie poprawiło bezpieczeństwa, a miało za zadanie podnieść wpływ do budżetu z mandatów. A działanie dronem ma na celu dalsze łupienie narodu polskiego z oszczędności.

 4. Super. Mandaty z drona są z pewnością zaskoczeniem dla piratów asfaltu !!! (Y)

 5. W dzisiejszych czasach, taka drona może być łatwo zestrzelona.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas