Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na Węglinie Południowym powstanie nowy plac zabaw

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę placu zabaw przy ul. Gęsiej w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Nowa infrastruktura powstanie jeszcze w tym roku.

– Sukcesywnie realizujemy zwycięskie projekty mieszkańców z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. W centrum dzielnicy Węglin powstanie wspólna przestrzeń do zabaw. Będzie to miejsce spotkań dzieci z różnych części dzielnicy oraz miejsce odpoczynku dla mieszkańców – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Miejsce przeznaczone na plac zabaw to teren przy ul. Gęsiej 43, który graniczy z ul. Jana Pawła II, a od z strony zachodniej z budynkami zabudowy jednorodzinnej. Na plac o nawierzchni bezpiecznej z piasku trafi 5 urządzeń zabawowych, w tym duży zestaw ze zjeżdżalniami, rurą, pomostami i zjazdem oraz elementami edukacyjnymi i sensorycznymi, duży stożek klinowy o wysokości ok. 2 m, lina wspinaczkowa, karuzela tarczowa z siedziskami oraz huśtawka podwójna.

Dodatkowo teren zostanie ogrodzony i wyposażony w ławki, kosze i tablicę informacyjną. Wokół będzie wysiana trawa. Do placu od strony chodnika przy ul. Gęsiej wykonawca zbuduje dojście o szer. 2 m.

Ogłoszone zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, pełnienie nadzorów autorskich oraz wykonanie robót budowlanych. Realizacja zadania będzie odbywać się na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego. Czas na wykonanie całości prac – projektowych i budowlanych to 5 miesięcy. Termin otwarcia ofert zaplanowano na 27 maja.

Nowy plac zabaw wraz z wyposażeniem i ogrodzeniem to projekt VIII Budżetu Obywatelskiego „Plac zabaw na Węglinie”. Na projekt zagłosowało 605 osób.

(fot. UM Lublin)

7 komentarzy

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Powstanie nowy plac zabaw… a można by tam jakiś pięęękny pomnik postawić… np. Lecha, Jarosława, czy innego wyklętego…

  2. Mnie bardziej zastanawia sprawa parkingu między Stokrotki a Rucianą, który miał być parkingiem piętrowym, jak oznajmiała spółdzielnia, co zresztą było zapisane na papierze w informacji która rozwieszali w każdej klatce na osiedlu. Tym czasem w miejscu starego dzikiego parkingu i boiska postał płaski parking, który pomieści część samochodów stojących wzdłóż tych dwóch ulic. Co się więc tu stało? Może tym by się szanowna redakcja zainteresowała.

  3. Wow! 100 hektarów parkingów i 100m2 placu zabaw. Do tego 3 drzewa na 1 km2.

  4. Dlaczego miasto nie buduje drogi która przejmie ruch z ulicy Koralowej. Powstało spore osiedle z jedną drogą na której powstają spore korki.

Z kraju