690 680 960

Pijany ksiądz spowodował kolizję. Do więzienia nie pójdzie, zapłaci grzywnę

Jest sadowy finał przejażdżki pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji przez bialskiego księdza Grzegorza K. Sąd był łagodny i uznał, że kara finansowa będzie dla duchownego odpowiednia.

Wszystko wydarzyło się 1 marca w Środę Popielcową. Grzegorz K., 39-letni wikariusz z parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej, jechał ul. Stacyjną. Nagle stracił panowanie nad pojazdem, auto zjechało na przeciwległy pas jezdni i zderzyło się z jadącym z naprzeciwka land roverem.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście podróżujący pojazdami nie odnieśli obrażeń ciała. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali księdzu prawo jazdy, jego zaś zwolnili do domu do wytrzeźwienia. Dostał też wezwanie na bialską komendę na przesłuchanie. Stawił się na nie i przyznał się do winy, jak również wyraził skruchę. Podejrzanemu przedstawiono zarzut z art. 178a KK czyli kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Sprawa trafiła do prokuratury, która po zapoznaniu się z materiałem dowodowym skierowała do sadu akt oskarżenia z wnioskiem o ukaranie 39-latka. Choć Grzegorzowi K. groziły dwa lata pozbawienia wolności, sąd łagodnie potraktował duchownego. Ma on zapłacić grzywnę w wysokości 1 tys. złotych a także przez najbliższe 4 lata nie będzie mógł prowadzić pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z prawem, tak jak każdy kierowca zatrzymany za jazdę po pijanemu, musi też wpłacić na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wypadkach kwotę 5 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot.ilustr. pixabay.com )
2017-06-28 23:26:25

39 komentarzy

 1. Czy ja jak zagłosuję na pis- następnym razem , to też będę miał ulgi w jezdie po alkoholu?

 2. I to jest walka z pijanymi za kółkiem. Jeden fałsz dlaczego ksiądz został łagodnie potraktowany bo ku….wa pytam się dlaczego? Rodzinę ma do wykarmienia , dzieci, czy raty do spłacania, a może na własną kawalerkę odkłada, czy może dlatego ,że świętym się od razu urodził. On powinien świecić przykładem a za to co zrobił jakby miał honor to sam by poprosił o sprawiedliwe ukaranie, a nie pośmiewisko robić. Tchórz bez honoru.

  • To poprosił i został ukarany, a dla takiego nienawistnika jak ty do stanu duchownego i tego co Polskie razem z jeszcze paroma trollami tutaj, to i kara śmierci by nie wystarczyła.

 3. Diabeł, go osądzi w piekle sprawiedliwiej niż sąd , tylko dziwne bo ksiądz to raczej powinien bardziej bogobojny być.

 4. Bardzo dotkliwa kara. No okropnie. Zapłaci pieniędzmi podatnika, bo przecież księża niczego nie produkują i dostają kase za free bez płacenia żadnych podatków, składek zus itp z budżetu państwa. Ksiądz pije i jeździ, a durne polaczki płacą za to.

 5. Wychodzi na to , ze ten księżulko to nie wierzący jest bo gdzie tak w post się nachlać i jeszcze jechać.

 6. A jak by normalny chłop to już by siedział a jak przestępca z czarnej kościelnej mafii to już im wolno .
  I bardzo dobrze że w rządzie dobierają się do sądownictwa.

  • Pokarz tego normalnego chłopa który siedzi. Jakoś wszyscy śmigają dalej napruci. Nie ma tygodnia by któryś po raz kolejny nie wpadł i jakoś w dalszym ciągu nie siedzą. No może teraz zacznie się coś zmieniać, tylko niezawisłej kasty z Sądów szybko trzeba się pozbyć.

 7. Uniewinnić czarnego.Miał nadgodziny w robocie i alkohol był Boski.

 8. Co z tego że to ksiądz. Powinien być traktowany tak jak inni.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas