Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatele Ukrainy i Gruzji odpowiedzą za oszustwo. Podawali się za pracowników banku (zdjęcia)

Chełmscy policjanci zatrzymali obywateli Ukrainy i Gruzji, którzy odpowiedzą za oszustwo. Mundurowi ustalili, że oszukali oni mieszkańca powiatu chełmskiego i wyprowadzili z kont ponad 200 tys. złotych. Zatrzymani zostali na terenie województwa łódzkiego przy wsparciu policjantów z innych jednostek. Usłyszeli zarzuty oszustwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

W zeszły czwartek, 58-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego zawiadomił dyżurnego komendy o oszustwie. Mężczyzna opowiedział, że otrzymał telefon od osoby twierdzącej, że jest pracownikiem banku i pytała ona o zgodę na przyznanie kredytu. Po zaprzeczeniu, że ubiega się o kredyt i wzmiance o posiadaniu konta w innym banku, kobieta się rozłączyła.

Niedługo potem kontaktowała się z nim kolejna osoba, tym razem mężczyzna, przedstawiający się jako pracownik banku, w którym rzeczywiście posiada konta. Fałszywy pracownik banku powiadomił, że środki na kontach są narażone na niebezpieczeństwo w wyniku prób wyłudzenia i zaproponował wprowadzenie nowych zabezpieczeń. Wszystkie te zmiany zostały zaakceptowane przez poszkodowanego za pośrednictwem internetowego komunikatora.

– W trakcie trwania tej rozmowy, telefoniczny kontakt z jego bliskimi nawiązał prawdziwy pracownik banku, który zauważył podejrzane transakcje. Wtedy pokrzywdzony dowiedział się, że został oszukany i przerwał połączenie. Jak się okazało, oszuści zdążyli wykonać kilkanaście przelewów na łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Sprawą zajęli się chełmscy policjanci zajmujący się na co dzień walką z przestępczością gospodarczą. Przy wsparciu chełmskich kryminalnych oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Łodzi, zatrzymali w sobotę na terenie województwa łódzkiego troje sprawców. Jak się okazało, to dwoje obywateli Ukrainy w wieku 20 i 21 lat oraz 33-letni obywatel Gruzji.

– W niedzielę zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty, a następnie do sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zatrzymaniem paszportów i zakazem opuszczania kraju. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje komisarz Ewa Czyż.

Obywatele Ukrainy i Gruzji odpowiedzą za oszustwo. Podawali się za pracowników banku (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

Obywatele Ukrainy i Gruzji odpowiedzą za oszustwo. Podawali się za pracowników banku (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

Obywatele Ukrainy i Gruzji odpowiedzą za oszustwo. Podawali się za pracowników banku (zdjęcia)

fot. Policja Chełm

18 komentarzy

  1. Niech walczy za chałwę Ukrainy.

  2. Surowo karać tą bandę hołoty z Ukrainy i Gruzji !

  3. Ostro spałować ich po tyłkach

  4. To było ku chwale Ukrainy. Poza tym byli zestresowani wojną. Należy ich sowicie wynagrodzić. Ewentualnie wsadzić do więzienia dla chwilowej sławy bo zostaną wg PiSu więźniami politycznymi i męczennikami których Andrzej uwolni.

  5. to jest wdziecznosc ukr za nasza pomoc prawdziwa

  6. Dobrze wiedzą do kogo uderzyć, pracownicy banków robią dla nich dobra robotę. Ale nikt tego nie widzi.

  7. Wot bankiery 🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport