Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Objazd pod szczególnym nadzorem. Pilnują kierowców, żeby mieszkańcy nie zablokowali ulic (zdjęcia)

Do skutku patrole drogówki i straży miejskiej będą pilnowały porządku na objeździe zamkniętego skrzyżowania ul. Krochmalnej i Diamentowej w Lublinie. To w związku z niestosowaniem się kierowców do obowiązującego w tym miejscu oznakowania.

Policjanci i strażnicy miejscy bacznie obserwują poczynania kierowców poruszających się w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ul. Krochmalnej i Diamentowej w Lublinie. Związane jest to z protestem mieszkańców ulic, przez które wyznaczony został objazd. Chodzi dokładnie o ul. Ciepłą i Betonową. Kilka dni temu zapowiedzieli oni, że zablokują możliwość przejazdu, z uwagi na obawę o bezpieczeństwo swoje, jak też swoich bliskich.

Podobna sytuacja miała miejsce w połowie września, kiedy wytyczono objazd przez te wąskie uliczki. Mieszkańcy nie zgodzili się, aby tysiące pojazdów, które każdego dnia poruszają się ul. Krochmalną, kierować w nieprzystosowane do tego ulice. Przede wszystkim chodziło o samochody ciężarowe i autobusy. Po rozmowach udało się zawrzeć porozumienie w tej sprawie. Ciężarówki skierowano przez ul. Muzyczną, zaś autobusy prowizoryczną drogą obok stacji paliw.

Teraz mieszkańcy znów powiedzieli dosyć. Wszystko dlatego, że pomimo składanych im zapewnień o objeździe dla samochodów osobowych, tuż przed ich oknami odbywa się ruch ciężkich pojazdów. Postanowili pokazać swój sprzeciw zapowiadając na najbliższy piątek ciągłe spacerowanie po przejściu dla pieszych, w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Do Urzędu Miasta wpłynęło już zgłoszenie organizacji zgromadzenia publicznego.

Problem jest poważny, gdyż innej możliwości skierowania ruchu nie ma. Ul. Wrotkowska również jest zamknięta, zaś objazd przez ul. Nadbystrzycką i Muzyczną, sparaliżowałby ruch w centrum. Tymczasem ul. Krochmalna ma być zamknięta minimum do połowy grudnia. Mieszkańcy zapowiedzieli już kolejne blokady w poniedziałek, środę i piątek w przyszłym tygodniu.

Zapadła więc decyzja, że istniejącego objazdu przypilnują policjanci i strażnicy miejscy. Mundurowi zwracają uwagę na to, aby w ul. Betonową i Ciepłą nie wjeżdżały auta inne niż osobowe. Patrole ustawione są z obu stron, co ma sprawić, że kierowcy większych pojazdów będą zawracani bądź też kierowani inną trasą. Dodatkowo zaprowadzony ma zostać porządek na drodze przeznaczonej dla pojazdów komunikacji miejskiej. Kierowcy autobusów skarżyli się bowiem, że samochody osobowe wjeżdżające tam pomimo zakazu, uniemożliwiając im swobodny przejazd.

Objazd pod szczególnym nadzorem. Pilnują kierowców, żeby mieszkańcy nie zablokowali ulic (zdjęcia)

Objazd pod szczególnym nadzorem. Pilnują kierowców, żeby mieszkańcy nie zablokowali ulic (zdjęcia)

Objazd pod szczególnym nadzorem. Pilnują kierowców, żeby mieszkańcy nie zablokowali ulic (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

  1. Mieszkancy tych ulic sami sobie drogi nie zafundowali, jak tez jej nie utrzymuja oswietlaja odsniezaja itp. A jak im cos nie pasuje to niech blokuja tych ktorzy wydali taka decyzje. Zasadniczo nawet gdyby objazd nie byl tam wytyczony kazdy i tak moglby tamtedy jezdzic, ot tak na zlosc im robic. Nikt im na podworko nie wjezdza, to jest droga publiczna, wiec protestujacych sila powinni usunac. Kierowcy nic im nie sa winni. Tez nie jestem szczesliwy ze musze tamtedy jezdzic, ale na ta chwile nie ma wyjscia.

    • Czytanie ze zrozumieniem się kłania 🙂 Pisze jak wół ze chodzi o pojazdy powyzej 3,5 tony i obowiązujące ograniczenie prędkości do 30 na godz.

  2. Na skrzyżowaniu Betonowej z Ciepłą jest tak wąsko, że kierowcy nie mogą się tam wyminąć.
    Kto wymyślił ten remont przed przedłużeniem Lubelskiego Lipca 80? Estakada niewiele pomoże gdyż ruch zawsze korkowało rondo Narodowych Sił Zbrojnych z dziwnie ustawioną sygnalizacją dla godzin szczytu .

  3. Panie władzo! A busika dostawczego do 3.5t pan puści? Jutro rano mam zamiar tamtędy śmigać…

Z kraju