Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie włączył świateł, korzystał z jednego kierunkowskazu. Nie chciał się zatrzymać, kierujący audi był pijany

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po przejechaniu kilkuset metrów wjechał na posesję próbując opuścić auto. Uwagę policjantów bialskiej drogówki zwrócił fakt, że kierowca jechał bez świateł mijania używając jedynie jednego kierunkowskazu. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 20.00 w miejscowości Łukowisko w powiecie bialskim. Pełniący tam służbę policjanci bialskiej drogówki, zauważyli osobowe audi, którego kierowca jechał bez włączonych świateł mijania. Korzystał za to z jednego kierunkowskazu.

– Mundurowi podjęli próbę zatrzymania kierowcy do kontroli. Ten jednak nie zareagował kontynuując jazdę. Również, gdy policjanci ruszyli za nim dając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, ani myślał zastosować się do poleceń.  Po przejechaniu kilkuset metrów wjechał na teren jednej z posesji, gdzie próbował opuścić auto. Tam też zatrzymali go mundurowi. Ustalili też, że za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski, który zatrzymał samochód na posesji, którą zamieszkuje. Policjanci od razu wyczuli od 45-latka woń alkoholu. Ich wcześniejsze przypuszczenia potwierdziło też wykonane badanie stanu trzeźwości mężczyzny. Urządzenie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Trwa ustalanie wszystkich okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

8 komentarzy

 1. „Trwa ustalanie wszystkie okoliczności spawy”
  Dwa błędy w jednym zdaniu . Chyba jednak nikt tego nie czyta przed publikacją.

  • Za czasów kiedy i ja miałem okazję chodzić do szkoły, pani wychowawczyni sprawdzając moje wątpliwej jakości wypociny, napisała: „Ośle, ośle sam pisałeś, a przeczytać nie umiałeś, zanim mnie do czytania dałeś”.

 2. Biedny rolnik takie stare awdi

 3. Dobrodziej frasobliwy

  No to se dzwon nagrabiiił !!!
  Ciekawe czy mu wystarczy tzw. płynności finansowej, żeby sprostać wyrokowi sądu.

 4. Pechowa marka. Jak nie karzą kierującym pędzić zawsze i wszędzie, to innym razem wódę wlewają siłą do gardeł.
  Chyba nawet lepszy nawalony menel w aŁdi w rowie, niż trzeźwy Kubica w aŁdi na drodze.

 5. To i tak dobrze, że ten z ałdicy korzystał z kierunkowskazu. Operator burakowozu nawet z tego by nie korzystał😉

Dodaj komentarz