Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz mniej czasu zostało do konferencji „Lublin International Student’s Surgical Congress LISSC 2024”. Trwa rejestracja uczestników

LISSC to międzynarodowa konferencja skierowana do studentów i młodych lekarzy pasjonujących się i wiążących swoją przyszłość zawodową z szeroko pojętymi specjalizacjami zabiegowymi. Celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy z zakresu chirurgii ogólnej i jej specjalistycznych dziedzin oraz rozwijanie umiejętności praktycznych studentów i młodych lekarzy z kraju i z zagranicy.

W najbliższy czwartek w Lublinie rozpocznie się konferencja „Lublin International Student’s Surgical Congress LISSC 2024”. Będzie to już druga edycja tej międzynarodowej naukowo-szkoleniowej konferencji dla studentów i młodych lekarzy zrzeszającej pasjonatów oraz praktyków z zakresu szeroko pojętych dziedzin zabiegowych. Wydarzenie potrwa trzy dni a program obejmuje: sesje naukowe, szeroką gamę warsztatów prowadzonych przez studentów oraz doświadczonych lekarzy i wiele innych atrakcji. Ciekawym punktem konferencji będą wykłady przeprowadzone przez wybitnych lekarzy z rozmaitych dziedzin zabiegowych.

Konferencja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe przy II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego wraz z Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń dotyczących działalności naukowej, prezentacja autorskich doniesień badawczych, edukacja środowiska medycznego oraz promowanie specjalności zabiegowych wśród młodych medyków na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

LISSC 2024 jest więc wydarzeniem, odpowiednim zarówno dla studentów chcących związać swoją przyszłość ze specjalizacjami zabiegowymi, jak i dla lekarzy praktyków i doktorantów chcących poszerzać swoje umiejętności zarówno praktyczne jak i naukowe. W ramach konferencji przewidywany jest udział 300 uczestników w sesjach naukowych oraz 250 uczestników warsztatów. Głównym językiem konferencji będzie język angielski. W związku z międzynarodowym charakterem wydarzenia sesje naukowe prowadzone będą w formie hybrydowej: stacjonarnie oraz za pośrednictwem połączenia audio-video.

Uczestnictwo w konferencji jest możliwe zarówno w formie aktywnej jak i biernej. Aktywni uczestnicy mogą prezentować swoje prace naukowe w formie opisu przypadków medycznych, prac oryginalnych, meta analiz czy prac przeglądowych oraz brać udział w ciekawych wykładach i sesjach naukowych. Forma uczestnictwa będzie wybierana przy rejestracji uczestnika konferencji za pośrednictwem strony internetowej oraz social mediów organziatora na Facebooku. Rejestracja ruszyła 10 lutego i potrwa do 18 marca 2024.

Udział w warsztatach jest możliwy zarówno dla uczestników aktywnych jak i biernych. Forma bierna pozwala na wysłuchanie ciekawych wykładów i sesji naukowych bez prezentowania własnej pracy.

– Uroczyste otwarcie konferencji z wykładem inauguracyjnym przewidziane jest na drugi dzień konferencji, wtedy też rozpoczniemy 2 dni pełne intensywnych sesji naukowych, wykładów oraz innych aktywności przewidzianych dla uczestników aktywnych i biernych. Pierwszy dzień konferencji to dzień głównie nastawiony na tematyczne warsztaty prowadzone pod okiem ekspertów rozmaitych dziedzin zabiegowych. Program zakłada bowiem warsztaty z symulacji medycznej przeprowadzone w salach wysokiej wierności CSM. Wykorzystanie tego rodzaju sal pozwoli naszym uczestnikom przenieść się do świata symulacji medycznej i z perspektywy lekarza praktyka sprawdzić się w różnych scenariuszach postępowania z pacjentem symulowanym – wyjaśniają organizatorzy.

Dalsza część warsztatów prowadzona również w budynku CSM przewidziana jest w formie ćwiczeń praktycznych. Odbędą się m.in. warsztaty kadawerowe przy dostępie laparoskopowym, ćwiczenia na trenażerach zabiegów endoskopowych, laparoskopia podstawowa i zaawansowana, warsztaty praktyczne na robocie Versius, szycie chirurgiczne, zespolenia jelitowe, szycie kardiochirurgiczne – zastawki serca. Gama warsztatów jest więc szeroka co pozwoli na to, by każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Naukowo- szkoleniowy charakter wydarzenia stawia nie tylko na bogaty program sesji naukowych, ale również na doskonalenie praktycznych umiejętności uczestników pod czujnym okiem ekspertów.

Szczegółowy program konferencji wraz z programem warsztatów znajduje się na stronie internetowej TUTAJ oraz social mediach konferencji TUTAJ.

Jeden komentarz

  1. Prosty lekarz ze szpitala powiatowego

    Nice.

Dodaj komentarz