Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Napad na Żabkę w Lublinie. Nożem zastraszyli sprzedawcę, zabrali pieniądze, wódkę i papierosy (zdjęcia)

Dwóch mężczyzn zatrzymali policjanci do sprawy napadu na sklep Żabka w centrum Lublina. Obaj stali na pobliskim przystanku i obserwowali działania funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ul. 3 Maja w Lublinie. Około godziny 19 do sklepu Żabka weszło dwóch mężczyzn. Jeden trzymając w ręku nóż podszedł do znajdującego się za ladą sprzedawcy, zastraszył go i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy je otrzymał zabrał jeszcze z półki butelkę wódki i papierosy. Następnie sprawcy uciekli.

O wszystkim zaalarmowana została policja. Na miejsce skierowane zostały wszystkie wolne patrole, do działań ruszyli też wywiadowcy oraz kryminalni z I komisariatu oraz komendy miejskiej. Rozpoczęła się też penetracja okolicy.

W pewnym momencie funkcjonariusze dostrzegli odpowiadających rysopisowi mężczyzn. Stali oni na pobliskim przystanku i obserwowali działania policjantów. Obaj zostali zatrzymani do tej sprawy. Podczas przeszukania znaleziono przy nich pieniądze odpowiadające tym, jakie skradziono z Żabki. Jak ustaliliśmy, nie była to duża kwota.

Sprzedawcy sklepu nic się nie stało. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Jak się okazało, zatrzymani mężczyźni w wieku 25 i 35 lat są bardzo dobrze znani funkcjonariuszom ze swojej przestępczej działalności. Byli wielokrotnie notowani i karani m.in. za rozboje oraz kradzieże. Odbywali też za to wieloletnie kary więzienia. Za dokonanie napadu grozi do 20 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawcy działają w recydywie, kara może wynieść nawet 30 lat więzienia.

Napad na Żabkę w Lublinie. Nożem zastraszyli sprzedawcę, zabrali pieniądze, wódkę i papierosy (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Napad na Żabkę w Lublinie. Nożem zastraszyli sprzedawcę, zabrali pieniądze, wódkę i papierosy (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

56 komentarzy

 1. Dzieci komunistów bezstresowo wychowani na telefonach bez prac domowych wiecej takich sie wykluje

 2. Karpinskiego za miliony wypuscili a mlodziez za pare groszy pół zycia spedzi za kratami jednak rzondy czerwonych cfansze niz rynsztok ulyczny 😀 mlodziez glosowala na komunistów ehhhhh dziwne czasy nastają

 3. Ciężkie czasy nadchodzą komuchy u władzy będzie tylko gorzej.

  • nie kryty krytyk

   jakie komuchy przecież Jarosław nie jest przy władzy.
   a kto jak nie komuch grał w komunistycznej bajce i jeździł na wakacje za granice w czasach, gdy rodziny polskich żołnierzy były na celu agentów. ale Balbina mógł podróżować jako bohater „wolnej” polski.
   to ma sens.

   • To zobacz kto obecnie siedzi na najwyższych państwowych stołkach, stare kacapy komunistyczne… Jarek to przy nich pikuś…

 4. A miejski monitoring znowu na nic się nie przydał?

Dodaj komentarz

Z kraju