Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw pandemia, teraz wojna na Ukrainie. Studenci rozgoryczeni decyzją o odwołaniu Juwenaliów

Po przerwie spowodowanej pandemią studenci Politechniki Lubelskiej liczyli, że w końcu będą mogli bawić się na Juwenaliach. Rektor jednak uznał, że imprezę należy odwołać.

Władze Politechniki Lubelskiej poinformowały o odwołaniu zaplanowanej na maj największej studenckiej imprezy, jaką są Juwenalia. Decyzja ta dla wielu była szokiem, gdyż przygotowania do wydarzenia trwały od wielu miesięcy. Niebawem też miały być ogłoszone szczegóły studenckiego święta. Przyczyną zarządzenia ma być sytuacja za naszą wschodnią granicą, czyli konflikt zbrojny na Ukrainie.

Studenci w dosadnych słowach komentują całą sytuację. Zwłaszcza, że większość z nich była przekonana, iż po przerwie spowodowanej pandemią, będą w końcu mogli wziąć udział w tej wyczekiwanej imprezie. Podejrzewają, że wojna jest tylko wymówką, gdyż w żaden sposób nie ma ona wpływu na bezpieczeństwo w mieście. Zwłaszcza, że wszyscy, łącznie z Ukraińcami którzy zamieszkali w Lublinie, normalnie funkcjonują.

Oprócz wielu dosadnych słów, studenci decyzję rektora określają również kabaretem. Przypominają, że w ubiegłym miesiącu, kiedy wojna na Ukrainie też trwała, odbyło się spotkanie z władzami uczelni, które dały zielone światło na organizację Juwenaliów. Padają też propozycje, aby przygotować petycję w tej sprawie, a nawet zorganizować protest przed rektoratem. Zwłaszcza, że w innych miastach studenckie imprezy będą się normalnie odbywały.

Do sprawy odniósł się Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej, który zapewnia, że dla nich to również przykra wiadomość, lecz rektor Zbigniew Pater podjął taką a nie inną decyzję. Jednak Samorząd będzie chciał zorganizować inne wydarzenia kulturalne. Mają być one na mniejszą skalę, jednak takie, aby cała społeczność akademicka mogła w nich wziąć czynny udział.

(fot. lublin112)

42 komentarze

  1. Przyznać muszę, że to dobra decyzja. Tumany do nauki a nie tylko impreza 365dni w roku i jeszcze im mało. Co za pokolenie!

  2. dlaczego odwołali argument to bzdura jacy Polacy są solidarni tylko czego tylko jak się odwrócisz to ktoś cie w d. r. … może święta odwołać bo prawie na każdym stole wóda leję się litrami

  3. Wiele starszych osób zapomniało pewnie jak się kiedyś wracało nad ranem z imprez, oczywiście wstawionym jak bela, i dlatego tak teraz wypisują, że to słuszna decyzja. Świat schodzi na psy, jak nie pandemia to wojna. Kiedyś były inne czasy i sam sobie bardzo dobrze wspominam. Niech protestują i walczą o swoje, popieram.

  4. Straszna tragedia!!! bo nie można będzie chlać na ulicach, a potem rzygać i szczać gdzie popadnie…

  5. A w Krakowie jakoś z tym problemu nie mają

  6. Bardzo dobrze, bo jak studenci się bawili to pozostali nie mogli spać, imprezy na całe miasto do 01 godz w nocy przez tydzień. Dla mnie to był uciążliwy tydzień i sie cieszę że tych dzikich imprez nie będzie Yes,Yes ,Yes