Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Mundurowa Majówka przyciągnęła tłumy mieszkańców. Na wszystkich czekała moc atrakcji (zdjęcia)

Na parkingu przy Środowiskowym Centrum Wsparcia w Kraśniku odbyła się Mundurowa Majówka. Słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, iż wydarzenie przyciągnęło szereg uczestników, na których czekało sporo atrakcji.

Mundurowa Majówka to już cykliczne wydarzenie organizowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Impreza w formie pikniku rodzinnego skierowana jest do wszystkich mieszkańców, którzy na miejscu mają okazję zapoznać się z pracą m.in. policjantów, strażaków, medyków czy żołnierzy, jak też obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt.

Na licznych stoiskach prezentowano wiele ciekawych przedmiotów, były też liczne pokazy. Jednak wyraźnie dało się zauważyć, że największe zainteresowanie występowało u Straży Pożarnej i Służby Celo-Skarbowej. Ci pierwsi przygotowali m.in. strażacki tor przeszkód, drudzy prezentowali okazy chronionej flory i fauny oraz psa przeszkolonego do poszukiwania gotówki i papierosów.

Podczas Mundurowej Majówki prezentowali się m.in.: 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana, 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku, Komenda Powiatowa PSP w Kraśniku, Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Kraśniku, Klub Strzelecki Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Nadleśnictwo Kraśnik, Krajowa Administracja Skarbowa, Służba Więzienna Zakład Karny w Opolu Lubelskim, Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku, Lubelska Krótkofalarska Sieć Ratunkowa oraz Grupa Rekonstrukcyjno Historyczna im. płk Tadeusza Zieleniewskiego. Portal lublin112.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Jeden komentarz

  1. Motocykl policyjny najbardziej mi się podoba z tego wszystkiego

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport