690 680 960

Kto mógł, weekend spędził w lesie. -Warto było – mówią grzybiarze (zdjęcia czytelników)

Doskonała pogoda sprawiła, że w lasach zaroiło się od grzybiarzy. Zarówno w dużych kompleksach leśnych, jak i w małych zagajnikach poszukiwano głównie podgrzybków i borowików.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, grzybiarze korzystając z doskonałej pogody tłumnie wyruszyli do lasów. Każdy z nadzieją na obfite zbiory. Choć praktycznie w każdym z lasów naszego regionu można liczyć na znalezienie grzybów, to jednak wysyp dopiero przed nami. Przeważają maślaki, koźlarze, borowiki i kanie, coraz więcej jest też podgrzybków. Jednak jeden z naszych czytelników, mile został zaskoczony opieńkami. Znalazł je w lesie niedaleko Lublina. Ponieważ pogoda cały czas ma być sprzyjająca, grzybiarze liczą, że prawdziwe zbiory zaczną się już za kilka dni.

(fot. nadesłane)
2015-10-04 21:56:22

9 komentarzy

  1. Widzę stare zdjęcia, byłem w lesie koło Firleja i tylko można było znaleźć maślaki,podgrzybków ani borowików jak na lekarstwo. jeśli są takie grzyby to może podajcie w których lasach, pozdrawiam.

  2. Na toksykologii już mobilizują siły. Będzie wysyp sztywnych, albo przynajmniej rozwalonych wątrób. Grzybiarstwo to sport ekstremalny – śmiertelność większa, niż w base-jumpingu.

  3. Ja bylam w niedziele w okolicach Michowa i grzybów jeszcze jak na lekarstwo… Pojedyncze borowiki, podgrzybki dopiero się zaczynają. Mam nadzieje, ze bedzie lepiej.

  4. ja z kolei w sobotę byłem w Tomaszowie Lubelskim gdzie w ciągu pół godziny miałem prawie cały koszyk podgrzybków, kozaków i kilka prawdziwków o opieńkach nie wspominając. Zachęcony sukcesem próbowałem go powtórzyć w niedzielę w Sosnowicy…bezskutecznie… po 2 godzinach znalazłem kilka maślaków jednego prawdziwka i dwa podgrzybki.

    Pozdrawiam Grzybiarzy

  5. jesli jest to wysyp to ja dziekuje

  6. byłem w lesie 4 godz 2 kanie kilka podgrzybków bardzo słabo jak na wysyp

  7. byłam w okolicach Tuplic 4 października -podgrzybki(sporo) mniej prawdziwków ale ogólnie sucho – pod koniec września było o wiele lepiej – w tym samym miejscu był wysyp prawdziwków i to wszystko zdrowe

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach