690 680 960

Miejsca Obsługi Podróżnych przy trasie Lublin – Piaski już otwarte. Kierowcy czekali na to wiele lat (zdjęcia)

Budowę MOP-ów w tych miejscach planowano zaraz po zakończeniu budowy trasy, jakie miało miejsce w 2012 roku. Jednak nie było chętnych na ich dzierżawę. W końcu zarządca drogi postanowił samodzielnie zrealizować inwestycję.

W Wierzchowiskach oraz Bystrzejowicach, przy drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Piaski, otwarte zostały Miejsca Obsługi Podróżnych. Oba MOP-y wyposażone są w toalety, wiaty piknikowe oraz place zabaw. W Wierzchowiskach, czyli przy jezdni w kierunku Chełma i Zamościa, znajdują się 43 miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych, 67 miejsc na pojazdów osobowych oraz 6 dla autobusów. Z kolei w Bystrzejowicach, przy jezdni w stronę Lublina, powstały 33 miejsca dla aut ciężarowych, 50 dla osobowych i 6 dla autobusów.

Budowę MOP-ów w tych miejscach planowano zaraz po zakończeniu budowy trasy, jakie miało miejsce w 2012 roku. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przez lata nie mogła znaleźć dzierżawcy obu terenów. Pomimo pięciu przetargów, na żaden z nich nie wpłynęły oferty. W obu miejscach znajdowały się budynki i stacje paliw, które pozostały po poprzednich właścicielach. Wszystko to z roku na rok coraz bardziej niszczało.

W końcu zarządca drogi postanowił wybudować MOP-y samodzielnie. W obu przypadkach planowane są tam również stacje paliw oraz restauracje. Te jednak ma wybudować operator, który zgłosi się do przetargu, który właśnie ogłoszono. Otwarcie ofert planowane jest pod koniec lipca.

(fot. GDDKiA)

16 komentarzy

  1. CiekawskiGeorge

    Ładny MOP oby jak najwięcej takich u nas w Polsce.

  2. Ha! No coś takiego! Generalna Dyrekcja nie mogła znaleźć chętnych… To może niech dyrekcja ujawni, jaką kasę chciała za dzierżawę? Wtedy będzie wszystko jasne.

Kursy walut

  • USD 4.4787zł 0.84%
  • GBP 5.4534zł -0.04%
  • EUR 4.6995zł 0.21%
  • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ