Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miała mu wysłać w paczce 2,5 mln dolarów. On jej uwierzył, stracił kilkadziesiąt tysięcy

Mieszkaniec Krasnegostawu stracił ponad 63 tys. złotych, bo uwierzył kobiecie poznanej za pośrednictwem portalu społecznościowego. Oszustka podawała się za żołnierza armii USA i obiecała wysłać mu w paczce 2,5 mln dolarów

W minioną środę do krasnostawskich policjantów zgłosił się mieszkaniec Krasnegostawu z informacją, że został oszukany przez kobietę, którą poznał za pośrednictwem portalu społecznościowego. Rozmówczyni podawała się za amerykańskiego żołnierza, obecnie przebywającego na misji w Jemenie.

W trakcie konwersacji mężczyzna zaprosił ją do Polski – na co chętnie przystała. Poprosiła, również o wyświadczenie przysługi. Chodziło o odbiór przesyłki, w której miało być 2,5 mln dolarów amerykańskich. Zdaniem kobiety pieniądze wysłane zostały celowo pocztą, a nie przelewem, aby uniknąć podatku.

Kobieta za wyświadczoną przysługę zaproponowała pieniądze, ale mężczyźnie zależało na spotkaniu z kobietą. Amerykanka miała przyjechać do Polski i odebrać pieniądze, za które planowała otworzyć biznes. Niestety przesyłka „utknęła” w Urzędzie Celnym w Berlinie i należało opłacić ubezpieczenie jej podróży po Polsce.

Mężczyzna łącznie przelał oszustce ponad 63 tys. zł, zaciągając na ten cel pożyczki w banku. Gdy skończyły się pieniądze kontakt z amerykanką się urwał. Po świetnie zapowiadającej się znajomości, mężczyźnie zostały kredyty do spłacenia. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. Policja)

21 komentarzy

  1. Ha ha ha

  2. Już był w ogródku, już witał się z gąską, jedynie trzeba było ubezpieczenie w Berlinie opłacić i szlag trafił, co za pech.

  3. Ale deb..

  4. O KURLA ALE FRAJER!!! OD LAT O TYM SIĘ TROMBI!!! CHYBA ŻE NACZYTAŁ SIĘ NAGŁÓWKÓW W OSTATNICH DNIACH, ŻE AMERYKAŃSCY ŻOŁNIERZE PRZYJEŻDŻAJĄ DO POLSKI!!!

  5. Spokojnie,może jeszcze wyśle.

  6. ??????. No nie wyrobię. W paczce???. Czym? InPostem na paczkomat?????

  7. A potem myślisz kto głosuje na PiS…. Masz odpowiedź

  8. I kto kogo wy….ł?

  9. A co do tego mają organy ścigania? Dał się eyr……ć bez mydła Co kogo to obchodzi

Z kraju

Polityka i społeczeństwo