690 680 960

Napad z nożem na taksówkarza. Sprawcą 17-latek (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 17-latka, który zaatakował taksówkarza nożem. Młody mężczyzna po zakończeniu kursu przyłożył kierowcy ostrze do szyi, po czym wysiadł nie płacąc za przejazd. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło w środę rano na w Marysinie na terenie gminy Jastków w powiecie lubelskim. Jak wynika z ustaleń policjantów 17-latek zamówił kurs taksówką do swojego znajomego. W trakcie jazdy przesiadł się na fotel bezpośrednio za kierowcą. Gdy dojechali na miejsce wyciągnął nóż i przyłożył go do szyi pokrzywdzonego. Po tym nie płacąc za przejazd wysiadł z samochodu.

– Interweniujący na miejscu policjanci z II komisariatu od razu zatrzymali 17-latka. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Atakował i znieważał funkcjonariuszy. Trafił do policyjnej celi – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

W czwartek 17-latek zostanie doprowadzony przez kryminalnych z komisariatu w Niemcach do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Tam też zapadnie decyzja odnośnie wniosku o tymczasowe aresztowanie 17-latka.

(fot. nadesłane, Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Moim zdaniem powinna być kara śmierci za rozboje.. kulka w głowę dla tego szkodnika i spokój w Polsce by był jakby patologię usuwać.

  • Jeżeli za rozbój (czyli np, jak tu za postraszenie nożem i „wyłudzenie” kursy taxi) miałaby grozić kara śmierci, to po co napastnik miałby się powstrzymywać przed zabójstwem?
   Kary należy stopniować, właśnie po to, żeby sprawca potencjalnego rozboju wiedział, że jeżeli tylko ukradnie to pójdzie siedzieć na rok. Jeżeli mocno pobije to na 5 lat, a jeżeli zabije to na 25 lat.

  • A nie lepiej na Front Wschodni go wysłać? Niech tam pokazuje sztuczki ze scyzorykiem.

 2. widziałem ptaka cień

  no i dres pobrudzili

 3. Dostanie za to mniej (zawiasy), niż gdyby pojechał do swojego znajomego na rowerze (1500PLN mandatu).

 4. Jeśli 17 latka osadzą w zakładzie, będzie miał pseudo OSTRY

 5. 50 batów na gołą plerę. 10 kopów w ass i do domu. Po czymś takim nie będzie wiecej chciał na gapę. Ale w naszym demokratycznym kraju „niezależni” sędziowie będą się z nim certolić przez pół roku i dadzą 7 dni w zawiasach.

 6. po co takie patole marnuja tlen
  do piasku i po klopocie

 7. Na trzydziestkę knur wygląda a nie na 17 lat. I tak już po nim. Trzeba się cieszyć jak nikogo nie zabije.

 8. Pietrek jakie po nim? Sądy POtraktują drania łagodnie. Kara chłosty publiczna na rynku skutecznie by go zresocjalizowała.

 9. Ładne bydle matka us.rała.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku