Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Minister obrony narodowej: „Wojsko Polskie pozostaje w stanie podwyższonej gotowości”

Wojsko Polskie pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie. Dziś, w związku z agresją rosyjską, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej.

Żołnierze będą zobowiązani do pozostania w swoich jednostkach. Zostały także cofnięte decyzje o urlopach i wyjazdach służbowych. Decyzja o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości jest działaniem standardowym w takich sytuacjach.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej pozostaje w stałym kontakcie z dowódcami wojskowymi i ministrami obrony narodowej państw sojuszniczych. Siły Zbrojne RP będą reagowały adekwatnie do sytuacji.

– Wojsko pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie. Siły Zbrojne RP monitorują sytuacje. Wprowadziłem kolejny stopień gotowości w wydzielonych jednostkach. To standardowe działanie mające na celu utrzymanie gotowości Sił Zbrojnych – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

(fot. 19DZ)

4 komentarze

  1. Wojsko to za duzo powiedziane…

  2. to wyjdź zza komputera koniobijco i powiedz więcej, a nie tylko
    pierdoły piszesz i skórą ruszasz,
    to komentarz do ciebie i tobie podobnych oblechów