Marszałek zabrał głos w sprawie wypłaconych nagród. „Należały się pracownikom, poprzednicy dawali więcej”

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wyjaśniał dzisiaj sprawę nagród, jakie zostały wypłacone pracownikom Urzędu Marszałkowskiego. Jak tłumaczył, są one uzasadnione. Dodał, że urzędnicy mają rodziny, zasługują na godne zarobki za swoją pracę, a nagrody są godnym dodatkiem do ich pensji, które nie są zbyt duże

72 komentarze

 1. Ale sku……….stwo!!!! Ludzie opamiętajcie się !!!! W normalnym społeczeństwie już dawno poleciałyby koktajle molotowa na ulice, a teraz wszyscy się boją bo zastraszeni są a władza to wykorzystuje i robi co chce .

 2. Kuźwa, u nas nigdy nie będzie dobrze. Zawsze mówią, bo poprzednicy też dawali i tak u każdej władzy. Normalnie jak jakaś mantra. Jedno wytłumaczenie. Raz nie dajcie, to już nie będzie takich wymówek. Następcy się wtedy zastanowią.

  • nie no mówią sorry krzyczą ONI KRADLI a my jesteśmy święci my wam dajemy ale nie powiemy ile sami weżmiemy
   Kraj wod marca po raz kolejny się zadłużył o kolejne 40mld
   ktoś o tym wspomina??

 3. Tak właśnie urzędas widzi swój cel, w okresie pandemii wirusa gdzie ludzie masowo tracą pracę, tysiące firm jest na skraju bankructwa a tu przyznają sobie sowite nagrody, widać ze kryzys nigdy nie dotyka urzędników państwowych, wierchuszki, bo pieniądze zawsze płyną, nie zależnie od sytuacji, powiedzcie mi jak mam mieć szacunek do takich ludzi i jak można ich popierać, średnia nagroda to prawie 6 tys złoty a najwyższa to 56 tys i jeszcze się tłumaczą że cześć nagród to wsparcie unijne, to już wiadome jest dlaczego sobie przyznali nagrody, jeszcze przed chwilą czytałem apel przedsiębiorców prywatnych że ich firmy firmy stoją przed upadkiem, chcą ratować setki tysięcy miejsc pracy, zrzeszają się i proszą o pomoc. Reasumując, nomenklatura sama się wyżywi.

 4. ze reka boska jeszcze go niego nie dotarla

 5. jeszcze Polska nie zginela i zginac nie musi jeszcze Strawinski Obywatelom buty czyscic musi

 6. Stara śpiewka Polki i Polacy, powtarzają to do znudzenia tamći kradli a nam się należy. Ta niedobra Unia dała.Reszta bez komentarza.

 7. Panie Marszałku ja też pracuję płacę podatki,składki, ale dlaczego tak jest ze w tych cięższych czasach WY sobie przyznajecie premie a od zwykłych ludzi zbieracie na cele charytatywne (maseczki ,szpitale itp.jest wiele przykładów). Płacę nie małe pieniądze na ubezpieczenie społeczne a i tak muszę iść do lekarza prywatnie za co po raz kolejny płacę.I tłumaczenie że”urzędnicy mają rodziny, zasługują na godne zarobki za swoją pracę, a nagrody są godnym dodatkiem do ich pensji, które nie są zbyt duże”ja tez zasługuję na godne zarobki i co Z TEGO? Po prostu trzeba było się zrzec tej kasy na jakiś wspaniały cel.Zdrowia życzę

 8. Oj tam wszyscy wielce oburzeni .Jakbyscie byli takim urzędnikiem ,to też byście brali tą kasę z nagród i nie pytali za co ,nie oszukujmy sie ze nie .Ludzie dla pieniedzy są w stanie zrobić praktycznie wszystko ,kwestia kwoty

 9. Dali to wzięli, normalne zachowanie i chyba nie powinno dziwić nikogo .Tu za tyłek wziąć tych co przyznawali bo po po pierwsze pięćdziesiąt parę tysi to dużo za dużo, po drugie 100 złotych dostała pewnie sprzątaczka bo jako urzędnik nie potrzebuje godnie żyć a po trzecie odgórnie powinno być ustalone że nagrody nie powinny być większe niż ileś tam % pensji najlepiej netto a nie według czyjegoś widzimisię .

 10. Spadziok Czesio

  A miało być inaczej – praca i pokora – wyszło – ale to nam się należy bo za dużo w kasie leży,

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS