Krzysztof Żuk: „Zwracam się do Sanepidu o kontrolę KAŻDEGO publicznego żłobka i przedszkola w Lublinie”

W czwartek wieczorem prezydent Lublina opublikował pismo przesłane do lubelskiego Sanepidu. Krzysztof Żuk prosi w nim o przegląd pomieszczeń wszystkich żłobków i przedszkoli w mieście.

Krzysztof Żuk zwraca się do Sanepidu z prośbą o kontrolę każdego publicznego żłobka i przedszkola w Lublinie pod kątem przygotowania do przyjęcia i opieki nad dziećmi w warunkach stanu epidemii i określenie ile dzieci może być w grupach w poszczególnych placówkach.

Jak zaznacza prezydent, bez takich dokładnych wskazówek Sanepidu, co do każdego żłobka i przedszkola nie wyobraża sobie otwarcia tych placówek w mieście w obecnej sytuacji.

Treść pisma przesłana do Sanepidu:

W dniu 29.04.2020 r. Pan Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów zapowiedział możliwość otwarcia od dnia 6 maja b.r. żłobków i przedszkoli zaznaczając, że cyt: „decyzje będą podejmowane każdorazowo, w odniesieniu do każdego żłobka, każdego przedszkola przez organy założycielskie”. Premier zapowiedział tez wytyczne Ministra Zdrowia, które będą cyt.: „określały warunki, na jakich to otwarcie będzie możliwe”.

W związku z planowanym uruchomieniem żłobków i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin proszę o dokonanie przeglądu pomieszczeń tych placówek, określając liczebność grup przedszkolnych i żłobkowych oraz poziom przygotowania tych placówek do przyjęcia dzieci pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego, w świetle wytycznych Ministerstwa Rodziny. Pracy i Polityki Społecznej w aktualnym stanie epidemiologicznym.

Informację o piśmie prezydent opublikował dzisiaj o godzinie 20. Z kolei od rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszki Strzępki otrzymaliśmy po godzinie 20 pismo z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

(fot. LUW, lublin112.pl)

Zobacz również

29 komentarzy

  1. A w prywatnych na co dzień warunki są o niebo lepsze i na szczęście tu decyduje właściciel. Włodarze Lublina niespecjalnie lubią prywatne żłobki i przedszkola, więc chociaż niech nie przeszkadzają.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!