Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kamionka: Podpalili piekarnię aby zatrzeć ślady włamania

Policjanci z Kamionki zatrzymali sprawców podpalenia piekarni. Mężczyźni w wieku 21-27 lat wcześniej włamali się do budynku, aby coś ukraść, ponieważ niczego interesującego tam nie znaleźli, podłożyli ogień, by zatrzeć ślady.

W minioną niedzielę nad ranem w piekarni należącej do GS Samopomoc Chłopska w Kamionce wybuchł pożar. Płomienie zostały zauważone po godzinie 4, natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Na miejsce skierowano strażaków z PSP w Lubartowie oraz jednostki OSP z okolicznych miejscowości.

Jak się okazało, płonęło wnętrze zakładu. Strażacy szybko opanowali sytuację, jednak budynek w chwili obecnej nie nadaje się do użytkowania. Ze względu na silne zadymienie, zniszczeniu uległy także zapasy mąki, z której produkowano wyroby.

Straty spowodowane pożarem piekarni oszacowano na kwotę co najmniej 150 tys. zł. Jak ustalili policjanci, wcześniej doszło tam do włamania a następnie do podpalenia. Operacyjny ustalili, że sprawcami podpalenia są trzej mężczyźni w wieku 21-27 lat, mieszkańcy gm. Firlej i Michów. Wszyscy trzej zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Jak ustalili policjanci sprawcy przed podpaleniem piekarni dostali się na posesję znajomego i próbowali go zastraszyć. W tym celu wyłamali drzwi do jego domu, wdarli się do środka i pobili jego raz dwóch innych mężczyzn.

Następnie włamali się do budynków gospodarczych na innej posesji i do domu starszej kobiety. W ten sposób próbowali wymusić od niej gotówkę. Na koniec postanowili okraść miejscową piekarnię. Ponieważ nie znaleźli niczego interesującego, aby zatrzeć ślady włamania, podłożyli ogień.

Mężczyźni usłyszeli szereg zarzutów, m.in. podpalenia, gróźb, czy wymuszenia rozbójniczego. Wczoraj podejrzani decyzją Sądu Rejonowego w Lubartowie trafili do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

68-88326
68-88325

2016-05-11 09:07:38
(fot. Policja Lubartów)

34 komentarze

 1. Dziwne że nie zostali zatrzymani po tych rozbojach, nikt nie zadzwonił na policję?

 2. brawo policja publikowac maski pseudo ganksterow siurdal fajne ma klapki pewnie tez glupol zwinol na targu w lubartowie takich do roboty zdrowe gownojady do szpitali emeryto tylki podcierac 24 godziny i wtedy pelna resocjalizacja goiwna

 3. dresik i klapki

  • Pewnie to nie jego klapki więc po co te zbędne komentarze??!! Każdy na dołku musi zmienić obuwie!!

 4. Tacy zwyrole i DO 10 lat???

  • ,,tacy zwyrole” ? to zwykli ludzie którzy napewno zle zrobili , ale przeciez nie zabili nikogo !
   wiec dajcie juz spokój ! i co wy sie czepiliscie tych butów? szkoda wam , kupcie sobie takie same!!!!!

   • Pewnia laska któregoś, że ich tak bronisz

    • Skad ty mozesz wgl, wiedziec kim ja jestem?!
     akurat tu sie mylisz – bo jestem zupełnie obcą osobą dla nich i ich nie bronie tylko stwierdzam fakty !

    • Skad ty możesz wiedziec kim ja jestem ?
     Mylisz sie bo jestem akurat obca osoba dla nich i nawet ich nie znam , ale te wasze komentarze sa tutaj zbędne tym bardziej takie !

     • na 100% laska któregoś z tutaj pojmanych koleżków. Od skromnej przez lole po inna to jest jedna laska niegrzesząca zbytnią inteligencją. Wszystko jest pisane jednym stylem każdego prawie atakujesz kto mówi o nich żle. Twoje komentarze stanowią połowe wszystkich. Najlepsze jest to „Mylisz sie bo jestem akurat obca osoba dla nich i nawet ich nie znam” hehehe troche taka nadąsana rzuca słowami na wiatr z machnięciem ręki hahah zmień chłopca bo przypał Ci wróże

     • Jeszcze prawdopodobnie aaaaaaaaaaaaaa to też Twoje kolejne rozdwojenie jaźni. Twoje komentarze wskazuja na wiek 14 do noooo 20 ale to strasznie naciągane. Bardziej 16 do 19, nawet nie ogarniasz faktu, że chłopcy spalili piekarnie, z której chłopy sie utrzymywały! Chłopy tam chleb wypiekały rozumisz i za takie rzeczy pieniądze zbierały. A rozumisz teraz hu… bo piekarnia spalena Prosze ja Ciebie, maszyny spaleeene nie nadajo sie Mordo zeby coś działac z mączka, która Wariatko też zjarana zchajcowana. i du…Prościej Ci tego nie przełożę zrozum że chłopy na bezrobocie, właściciel pewnie lina bo 150 tys poszło firma w stanie upadłości sare trza zapłacić za tony mąki, chłopom zapłać prądy i inne.

   • Dycha w kamieniołomach, chleb i woda bez ograniczeń a z oszczędności „na jednego więźnia” ludziom co pracę stracili wsparcie dać!

 5. żal mi Was wszystkich!!! nie spaliło się wszystko! już bez przesady…. tylko zadymiło i można to oczyścić bo żadna maszyna nie została zniszczona!