690 680 960

Emeryci z Lublina stracili 40 tys. złotych. Sprawcy trafili do aresztu za oszustwo „na policjanta” (zdjęcia)

Podszywali się pod policjantów i w ten sposób wyłudzili od emerytów z Lublina 40 tys. złotych. 23-latka i 19-latek zostali zatrzymani, oboje przyznali się do stawianych zarzutów. Sprawcy oszustwa spędzą najbliższe miesiące w tymczasowym areszcie, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja małżeństwo emerytów z Lublina padło ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Zadzwoniła do nich osoba podająca się za funkcjonariusza i przekazała, że ich wnuk spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze dla rodziny ofiary.

Seniorzy niestety uwierzyli w zmyśloną historię i przygotowali wszystkie oszczędności. Niedługo później pojawili się fałszywi policjanci, którzy odebrali od nich 40 tysięcy złotych.

Lubelscy policjanci ustalili osoby biorące udział w tym przestępstwie. W miniony poniedziałek mundurowi na terenie woj. mazowieckiego zatrzymali 23-latkę oraz 19-latka.

Funkcjonariusze udowodnili im udział w wyłudzeniu 40 tysięcy złotych. Sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Wczoraj na wniosek śledczych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi im do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

11 komentarzy

 1. Tylko wyborca pisiorow da sie nabrac normalny nawet rydzowi nie pcha rentki

 2. Ja się pytam skąd oszuści wiedzieli, że akurat ta para ma takie pieniądze? Skąd mieli do nich nr telefonu, adres?

  • Takie pieniądze! 40.000PLN to mniej niż 2 średnie roczne emerytury. Jeżeli Ci Emeryci są na emeryturze już 10 lat, to ZUS wypłacił im w tym czasie, razem już ponad pół miliona złotych.
   Tak tylko to sobie szybko policzyłem w kontekście tego, że np. większości młodych ludzi nie stać na uzyskanie kredytu mieszkaniowego nawet na 300.000 PLN, spłacanego przez 30 lat.

 3. Kajdanki zakłada się na ręce trzymane z tyłu. Ciekawe co na taki sposób użycia środka przymusu bezpośredniego przełożony policjantów?
  Czy to odstępstwo od przepisów wynika z przepisów sanitarnych, związanych z obowiązkiem zakrywania ust i nosa?

 4. No prosze jaka „przedsiębiorcza ” 19 latka ….widze ją w przyszłosci jako biznes women ,np.prezeska jakiejś firmy wciskająca emerytom jakieś tanie badziewie za kilka tys ,albo firma „widmo ” ,czyli była firma , nabrała towaru i znikła .Bo przecież do uczciwej pracy nie pójdzie ,po co się męczyć i wstawac codziennie rano jak cała reszta „frajerów „

 5. A prócz tych 8 lat co im grozi i co mało prawdopodobne że tyle dostaną ,czy w końcu w tym kraju sądy skupią się na poszkodowanych i na zwrocie zagrabionego im mienia ,czy bedzie jak zwykle ? Czyli ukradł ,dostał karę ,odsiedział ale kasy nie musi oddawać ,bo najważneijsze że dostał karę ? Bo jakoś nigdy nie znalazłem info że sąd bardzo się postarał zeby poszkodowani dostali z powrotem swoje utracone pieniadze ,czy inne mienie ,tylko najważniejsze dla sadu to „grozi im tyle i tyle „

 6. A mówią ze w Polsce są godowe emerytury.

 7. Powinni jeszcze pokazywać gęby tych wszystkich oszustów i złodziejaszków byłaby to dodatkowa kara a ludzie wiedziliby na kogo uważać.

 8. I tak nigdy nie odzyskają już tej kasy ,a wręcz przeciwnie będą ich teraz utrzymywać.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas