Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dzwonią do podatników i próbują wyłudzić dane. Nie daj się oszukać!

Ministerstwo Finansów informuje, że otrzymuje od podatników sygnały o próbach wyłudzenia danych osobowych. Oszuści podają się za pracowników Krajowej Informacji Skarbowej lub Krajowej Administracji Skarbowej i próbują nielegalnie zdobyć informacje.

Do Ministerstwa Finansów docierają sygnały o próbach oszustwa. Osoby podające się za konsultantów infolinii Krajowej Informacji Skarbowej lub pracowników Krajowej Administracji Skarbowej dzwonią do podatników i próbują pozyskać informacje, takie jak numer rachunku bankowego, numer PESEL lub inne dane osobowe.

Pracownicy administracji skarbowej nie wykonują takich telefonów i nie zbierają w ten sposób informacji. Dlatego w przypadku odebrania takiego połączenia nie należy podawać osobie dzwoniącej danych osobowych, numeru PESEL/NIP, numeru dowodu tożsamości lub numeru rachunku bankowego.

Pod żadnym pozorem nie powinno się również przekazywać telefonicznie loginu i hasła do logowania w serwisie e-Urząd Skarbowy. Przestrzegamy przed tego typu oszustwami i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

PRZECZYTAJ 

BMW wpadło do stawu. Nocna akcja ratunkowa służb (zdjęcia)

4 komentarze

  1. hehehe i pewnie nie jeden naiwny się trafił…

  2. przecież oni najpierw lichwę wysyłają poleconym pòźniej samemu trzeba się wybrać o co chodzi xD a urząd miasta w ogòle nic nie wysyła tylko na kasę naciąga

  3. Taki falstart – z urzędu będą dzwonić dopiero po 14 lutego 😉

  4. Na telefony najlepiej nie reagować …!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport