Czujne oko policjanta. Kierowca citroena stanie przed sądem

Po raz kolejny doświadczenie zawodowe i czujne oko policjanta sprawiło, że znów został wyeliminowany pijany kierowca. Mężczyzna wsiadł do auta zaraz po tym, jak skończył spożywać alkohol.

W poniedziałek około godziny 15:15 jeden z funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego lubelskiej policji zwrócił uwagę na poruszające się ul. Janowską auto. Postanowił zatrzymać pojazd do kontroli. Jak się okazało, jego podejrzenia były słuszne, gdyż od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu.

– Badanie alkomatem wykazało, że 19-letni kierowca citroena miał 1,5 promila alkoholu w organizmie – wyjaśniał nam podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Co ważne, mężczyzna musiał spożywać alkohol tuż przed tym, kiedy wsiadł za kierownicę. Kolejne badania wskazywały jeszcze większy wynik. Mężczyzna wkrótce odpowie za prowadzenie pojazdu po alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tys. złotych a także utrata uprawnień do kierowania.

(fot. nadesłane)
2018-06-13 21:06:42

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Jak robi w tej firmie, lub w jej filii, co mieści się w tym samym budynku – to mu się nie dziwię. Ja tam tydzień tylko wytrzymałem…

  • Za wypłatę można jedynie się pójść upić, na więcej nie starcza, po całym miesiącu tyrania

 2. 5tys.hahaha a bryka warta 500zł

 3. chyba błąd się redakcji wkradł. 1,5 promil to nie pod wpływem, a po pijanemu. 0,2-0,5 jeśli pamiętam dobrze to pod wpływem i wykroczenie, od 0,5 to już po pijanemu i przestępstwo

  • Czyli, w/g twojego toku rozumowania, osoba pijana nie jest pod wpływem alkoholu. Ciekawa teoria pojmowanie świata na własne potrzeby.

   • osoba pijana jest pod wpływem, ale osoba pod wpływem nie musi być pijana. Nocnymarek chciał zabłysnąć, a zrobił z siebie idiote

 4. 19 letni kierowca ? ..spadłem z krzesla …żeby być nazwanym kierowcą to trzeba pojeżdzić parę latek bezszkodowo i nabrać doświaczenia …a nie zaraz „19 tetni kierowca ” …ten już „dobrze „zaczał….jak skończy mozna sie domyślać

 5. pijak siedzi ?

 6. jak ma uprawnienia to już niestety kierowca

 7. Nie żadne oko policjanta tylko ktoś go wydzwonił. /jak najbardziej dobrze zrobił/

 8. Miał za głośny tłumik, a nie czujne oko policjanta. Redakcji się pomyliły słowa bo o ile dobrze wiem 0.8 to mniej niż 1.5 A nie tak jak napisali że rosło.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!
Wirtualne spotkanie z Kombatantem AK i NZW ppor. Włodzimierzem Korsakiem