Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać suknię ślubną, z jej konta zniknęło 1400 złotych

22-latka na portalu ogłoszeniowym wystawiła ofertę sprzedaży sukni ślubnej. Otrzymała link, w którym miały być rzekomo dane do wysyłki towaru. Kobieta kliknęła w link i za jego pośrednictwem zalogowała się na swój rachunek. To był błąd.

22-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego na popularnym portalu ogłoszeniowym umieściła ogłoszenie sprzedaży sukni ślubnej. Na ofertę szybko zareagowała osoba zainteresowana zakupem. Z 22-latką skontaktowała się za pośrednictwem komunikatora i poprosiła o podanie adresu mailowego.

– Kobieta wysłała adres i po chwili otrzymała wiadomość z linkiem, w którym miały być rzekomo dane do wysyłki sukni. Po wejściu w link wyświetliło się polecenie dotyczące wskazania swojego banku. 22-latka wybrała bank, w którym ma konto i wpisała hasło do bankowości i numer PESEL. Po tym otrzymała SMS-a z banku o konieczności zatwierdzenia transakcji, wykonała zalecenie. Kiedy po pewnym czasie sprawdziła rachunek bankowy zauważyła, że z konta została przelana kwota 1400 złotych. Natychmiast skontaktowała się z bankiem i złożyła reklamację. Bank podjął również próbę zablokowania transakcji. Później 22-latka sprawę zgłosiła zamojskim policjantom – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Sprzedajesz w sieci? Bądź czujny!

Ostrzegamy przed działającymi w sieci oszustami. Przestępcy śledzą portale aukcyjne i odpowiadają na ukazujące się ogłoszenia często w przeciągu kilku chwil od publikacji. Chcą dostać się do czyjegoś konta bankowego i ukraść pieniądze. Nieświadome ofiary oszukańczego procederu klikają w przesłane im linki, podają swoje dane i zamiast otrzymać opłatę za sprzedawane rzeczy, tracą pieniądze.

Decydując się na sprzedaż przedmiotów w Internecie dokładnie czytajmy regulamin portalu, na którym umieszczamy ofertę. Skupmy się na opisanych tam formach zapłaty za towar. Jeśli osoba zainteresowana zakupem będzie żądała innych danych niż te, o których pisze regulamin to nie przekazujmy ich. Nigdy nie korzystajmy też z linków podsyłanych przez nieznajomych, nie otwierajmy ich i nie wpisujmy tam danych wrażliwych, loginów i haseł do bankowości internetowej.

Chciała sprzedać suknię ślubną, z jej konta zniknęło 1400 złotych

fot. Policja Zamość

PRZECZYTAJ

Ford roztrzaskał się na drzewie, młody kierowca zginął na miejscu (zdjęcia)

5 komentarzy

  1. Jest takie powiedzenie za głupotę się płaci. Albo jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz… Do niektórych nie trafiają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Muszą stracić aby się być może czegoś nauczyć.

  2. znowu zamojski powiat ja pierd …

  3. Jakaś tania ta kiecka

  4. oby się nie rozmnożyła

Dodaj komentarz