Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać książki, z jej konta wypłacono niemal 10 tys. złotych

28-latka wystawiła na sprzedaż książki. Po kontakcie z kobietą zainteresowaną zakupem i wygenerowaniu kilku kodów BLIK straciła blisko 10 000 zł. Przypominamy, nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków czy wiadomości i nie podawajmy kodów BLIK.

28-letnia mieszkanka powiatu janowskiego zgłosiła, że została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta chciała sprzedać książki, więc wystawiła ofertę na jednym z portali ogłoszeniowych.

– Najpierw skontaktowała się z nią kobieta zainteresowana zakupem. Następnie otrzymywała wiadomości kliknęła w podesłany link. Następnie po kontakcie telefonicznym z kurierem i podaniu kilku kodów autoryzacji płatności okazało się, że z jej konta wypłacono kwotę blisko 10 tysięcy złotych – relacjonuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Nie daj się oszukać!

Po raz kolejny przypominamy, że oszuści są bardzo dobrze przygotowani. Przekazywane przez nich linki często prowadzą do łudząco podobnej strony bankowości internetowej lub platform handlowych. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy. Nie podawaj loginów i haseł do swojej bankowości elektronicznej.

Nie klikajmy w podesłane linki czy wiadomości, nie podajmy również przez telefon żadnych danych, nie dokonujmy też żadnych autoryzacji poprzez podawanie kodów.

PRZECZYTAJ

Chciała sprzedać suknię ślubną, z jej konta zniknęło 1400 złotych

8 komentarzy

  1. mądra to ona nie była

  2. To był jakiś mol książkowy …miłośnik kryminałów.

  3. Gdyby cokolwiek przeczytała, ale widocznie wystarczała jej znajomość liter i cyfr.

  4. jaki powiat tym razem ? aaa janowski , jutro bedzie znowu zamojski

  5. Znowu sprzedaż jakiejś makulatury i link do płatności🤣🤣🤣🤣🤣

  6. oj tam oj tam u mnie za miesiąc wròci 175k z lokaty a za pòł roku jeszcze setka . dzwońcie oszusty czekam xD

  7. Janów i okolice. Nic specjalnego.

  8. Pewnie PO inteligencja oczytana

Dodaj komentarz