Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

CBŚ Lublin: Rozbita grupa przestępcza przemycająca papierosy z Białorusi. Zatrzymano osiem osób

Funkcjonariusze lubelskiego CBŚ wraz z funkcjonariuszami z Białej Podlaskiej rozbili grupę przestępczą przemycającą do Polski papierosy. Wpadło osiem osób w tym lider grupy.

W wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Ośrodkiem Zamiejscowym w Białej Podlaskiej Prokuratury Okręgowej w Lublinie rozbito grupę przestępczą działającą na terenie powiatu bialskiego. Osoby zatrzymane zajmowały się przemytem papierosów z Białorusi.

Kontrabanda trafiała do Polski przez przejście kolejowe w Terespolu. Papierosy były ukrywane w drewnie importowanym z Białorusi lub kontenerach przewożonych pociągami.

– Zatrzymano osiem osób w tym lidera grupy, którym był 47-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Funkcjonariusze ustalili, że grupa od sierpnia do grudnia 2014 roku dokonała co najmniej siedmiu przemytów papierosów w ilości ponad 6 000 000 sztuk – informuje CBŚ Lublin.

Dzięki współpracy CBŚP z Izbą Celną z Białej Podlaskiej i Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej, w tym samym okresie udaremniono przemyty zarzucane grupie w ilości około 3 000 000 sztuk papierosów.

Straty Skarbu Państwa spowodowane działalnością grupy szacowane są na kwotę ponad 4,5 miliona złotych.

Na poczet przyszłych kar i grzywien podejrzanym zabezpieczono mienie o wartości ponad 800 000 złotych, w tym 430 000 złotych w gotówce i na kontach bankowych.

2015-03-17 10:01:10
(fot. ilustr. NOSG)

5 komentarzy

  1. kiedy zostanie rozbita przez służby właściwe grupa przestępcza spod znaku PO?

  2. Brawo. Ja proponuję rozbić grupę przestępczą spod zamku w Lublinie.

  3. Aaron Fleischmann

    Mam już dość czytania o „przestępcach”, którzy handlują fajkami z przemytu lub ziołem (w rzeczywistości – ubogich ludziach, którzy po prostu usiłują przetrwać w tym parszywym kraju) i o „dzielnych” policjantach, którzy ich łapią. Połowa przypadków z kronik kryminalnych w ogóle nie powinna się tam znajdować. Są dwie proste zasady, które powinny decydować o tym, czy coś jest czynem zabronionym czy nie: 1. Nie ma przestępstwa bez ofiary, 2. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Ale wtedy – pożal się, borze – policjanci już zupełnie nie mogliby się pochwalić żadnymi „osiągnięciami”.

Wiadomości z info112