Jest akt oskarżenia przeciwko proboszczowi jednej z lubelskich parafii. Odpowie za jazdę po pijanemu

Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Leszkowi S. proboszczowi jednej z lubelskich parafii. Ksiądz będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Świadkami jest młode małżeństwo, które o mało nie zostało staranowane przez pojazd księdza na jednej z ulic.

Do zdarzenia doszło w lutym, kiedy to jadący z rodziną mężczyzna, w ostatniej chwili dostrzegł rozpędzone audi, którego kierowca zignorował znaki drogowe i o mało nie doprowadził do zderzenia. Tylko refleks mężczyzny sprawił, że nie doszło do wypadku. Gdy ruszył w dalszą drogę dostrzegł, że kierowca odjeżdżającego w kierunku ulicy Wileńskiej audi, nie potrafi utrzymać się na swoim pasie ruchu. Auto zjeżdżało też na krawężnik. Podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu ruszył za nim, jednocześnie powiadamiając o wszystkim policję.

Audi zajechało pod kościół przy ulicy Skierki, zaś jego kierowca szybkim krokiem miał skierować się na plebanię. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, przez kilkanaście minut nikt nie chciał otworzyć drzwi. W końcu na zewnątrz wyszedł proboszcz Leszek S. Wyjaśnił, że to nie on jechał samochodem, tylko ktoś inny, kogo danych nie zna. Jednak świadek nie miał najmniejszych wątpliwości, że to właśnie 53-latek siedział za kierownicą audi.

Proboszcz został przetransportowany na komisariat, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Wynik nie pozostawiał wątpliwości, miał on 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ksiądz otrzymał wezwanie na komisariat celem złożenia zeznań a następnie został zwolniony do domu by wytrzeźwiał. Później w trakcie przesłuchania nie przyznał się do kierowania autem, tłumaczył, że w tym czasie nie on siedział za kierownicą pojazdu.

Gdy opisaliśmy całe zdarzenie, ksiądz Leszek S. usiłował wpływać na naszych reporterów, by usunęli artykuł. Tłumaczył wtedy, że nikt go nie złapał za rękę. W momencie gdy przyjechali policjanci był na plebanii a świadkowie musieli wiedzieć za kierownicą kogoś innego. – Kluczyki do audi znajdują się na plebanii i są ogólnodostępne – wyjaśniał naszemu reporterowi proboszcz. Co więcej, wspomniał o osobie, która tego dnia rzekomo prowadziła auto. – Wiem kto to jest, ale nie powiem – dodał ksiądz.

Kilka minut później zadzwonił do naszej redakcji także rzekomy kierowca audi i wyjaśnił, że to on prowadził auto. Tłumaczył, że dojechał pod plebanię i poszedł oddać księdzu kluczyki. Zapewnił również, że zgłosi się na komisariat. Jednak nikt taki się nie pojawił. Co więcej, świadkowie nie widzieli też żadnej innej osoby oprócz księdza. Proboszcz Leszek S. podważał również wynik badania tłumacząc, że nie miał 2,2 promila a nieco ponad promil (widział 1,1 mg na wyświetlaczu alkomatu).

Leszek S. ma postawiony zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Oprócz utraty uprawnień grozi mu wysoka grzywna oraz do dwóch lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2016-06-22 18:21:58

19 komentarzy

 1. Ksiądz proboszcz kłamie a puzniej spowiada dorosłych niegrzecznych i ich rozgrzesza i gdzie wiara i sumienie dobrze ze nikogo niezabil bo jeszcze by zarobił za pogrzeb

 2. jakby był adwokatem to by go uniewinnili…

 3. do konkretny i tak mu nic nie zrobią nikt nie zadziera z czarna mafią

 4. Cytat”grozi mu wysoka grzywna ”
  Nie jemu,lecz parafianom.On ogłosi zbiórkę kwartalną na coś tam.

  • Gów,,,o wiem ale się wypowiem. Żałosne takie komentarze. Ani to śmieszne ani to mądre, ale to ksiądz, więc trzeba durnoty wypisywać. Co na temat uniewinnienia (bo tak trzeba to interpretować) adwokata napiszesz?

 5. Powinni go jeszcze za upuszczone mydło za[]ć!!! Chrześcijański ciemnogród i cała.ta klecha żyjąca za ich miliony

 6. Ty XD-2 daj mu temu księciuniowi jeszcze ,ale najlepiej swojej d….py. A jak masz jakieś ale to podaj kiedy i gdzie, a wybiję ci z tego twojego tępego łba tą czarną mafię!

 7. Pewnie i tak klecha się wykręci sianem i gówno mu zrobią. Wtajemniczeni wiedzą, ze to nie pierwsza akcja tego pijaka, trzymam jednak kciuki za wymiar sprawiedliwości.

 8. Z dobrodziejstwa w d[] się poprzewracało i tyle. Chorobę trzeba leczyć…przede wszystkim chcieć. Znałem tego księdza, fajny gość ale alkohol zrobił swoje.

 9. Wymiar sprawiedliwości jest po naszej-lepszej stronie !!!!.

 10. Skoczą mu! Mafii nikt nie ruszy… Setki pijanych księży kierowców, pedofilów, tak samo dzieciobójca pospieszalski też na wolności. Kto jest po właściwej stronie temu źle nie będzie…

 11. Sądowi strach nie pozwoli go ukarać.

 12. Gdyby nawet skazali…. Prezydent ułaskawi

 13. No, to macie swojego proboszcza a był dom kultury i młodzież miała co ze sobą zrobić, to nie, kolejny kościółek potrzebny był a na co komu kultura.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka