Został skatowany na śmierć, gdyż ochlapał błotem dwie osoby. Dwaj mężczyźni najbliższe lata spędzą w więzieniu

Sąd nie miał wątpliwości, co do winy oskarżonych, nie dał również wiary ich zapewnieniom, że to ofiara miała ich sprowokować i pierwsza zaatakować. Groziło im do 10 lat pozbawienia wolności, usłyszeli wyroki o połowę niższe.

91 komentarzy

 1. Bzykać te sądy te 4 lata i 50 tyś, wstyd dla naszego narodu

  • Rowerzysta że Szczecina w takiej sytuacji dostał symboliczną krę w zawieszeniu. A pobił śmiertelnie pieszego za zwrócenie uwagi!

 2. WOL-NE SĄ-DY!!! WOL-NE SĄ-DY!!!

 3. Kolejny przykład jakie sądy potrafią być skundlone a racej sędziowie ….normalnie brak słów cztery lata za zabójstwo niewinnego człowieka …

 4. Za GazWyb:
  „W ocenie sądu brak jest podstaw, jak mówili oskarżeni, że to Henryk H. był osobą atakującą. Tego dnia T. udał się na cmentarz, aby zapalić świeczkę na grobie i wracał z dzieckiem do domu, jak zeznali świadkowie. Był spokojny, nikogo nie zaczepiał – powiedział sędzia Paweł Tobala, uzasadniając wyrok.”

 5. ile? ziobro jesteś wiesz czym!

 6. Sprawa do naglosnienia. Co to ku..a za wyrok? Za skatowanie czlowieka? Za psa wiecej dostaniesz.
  Kodziarskie wolne sądy! Wolne od sprawiedliwosci!

  • Akurat zamojski sąd daleko od kodu, raczej w stronę „jaśnie nam panujących”, więc zamilcz, polityku. A wyrok to jakiś żart…

 7. Dzieci nie mają ojca. a rodzina głowy rodziny. kwota zbyt zamała. a co do zdj. to polcjantka by mogła zostawić swoj numer w kom. 🙂 bardzo ładna kobieta 🙂

 8. Faktem jest ze prokurator i sedzia powinni pomyslec o zmianie zawodu. Tu nie chodzi o to, zeby cos szybko odbebnic, ale zeby wydac sprawiedliwy wyrok. A tego zabraklo.

 9. Wyrok skandalicznie niski !!! czy w końcu sądy zaczną wydawać SPRAWIEDLIWE wyroki w tego typu sprawach?
  na miejscu tego sędziego spaliłbym się ze wstydu … ktoś pozbawił kogoś życia i otrzymuję wyrok 4 lat więzienia = śmiech. Tego typu sędziowie powinni chyba zająć się czymś innym – niż wydawaniem wyroków.

 10. A gdzie ci obrońcy „wolnych i niezawisłych „? co tak „licznie ” protestowali ? zaden nie skomentuje tak „zacnego ” wyroku ?

  • Co ma piernik do wiatraka? Protesty nie były w obronie sędziów, tylko niezawisłości sądów i przeciwko wprowadzanym zmianom, które wymuszają wyroki zgodne z polityką „jedynej właściwej” partii.

   • Protesty własnie były i broniły nie tylko niezawisłości sądów ale i tej „mafijnej kasty” która urzęduje na szczeblu najwyższym naszej praworządności i wydaje takie skandaliczne wyroki jak ten tutaj.

 11. Obaj powinni dostać co najmniej po 20 lat. Sprawa do nagłośnienia w TV. co to za śmieszny wyrok?

 12. Pamięć ludzka jest krótka. Tzw. poszkodowanego spotkała kara za zaczepianie nieodpowiednich osób, tylko niewspółmierna do jego winy.

 13. Dobra, bo mnie już szlag na to wszystko trafia. „Zamordowany” był bandytą, alkoholikiem i złodziejem. Na wsi ludzie panicznie się go bali, bo potrafił dać po głowie tylko za to, że ktoś na niego spojrzał i to nie tylko gołą ręką. Kradł wszystko, co mu wpadło w ręce. Nawet własnego teścia okradł. Była żona ma usuniętą śledzionę, po tym jak ją kochany małżonek skatował (nie pierwszy raz zresztą). Policja przyjeżdżała, zawijała on wychodził i tak dalej. Ktoś napisał, że dzieci straciły ojca – dobre sobie… Nie dziwi mnie, że wreszcie komuś puściły nerwy i z błahej sprawy wyszedł dramat. A najgorsze jest to, że teraz to mówi się o nim jaki to był dobry i spokojny człowiek! Nosz k…wa! Dlatego moi państwo tak niskie wyroki. a wg mnie i tak za wysokie.

  • Czyli jak ktoś jest dobrym człowiekiem, to nie można go zabić, a jak złym, to już trochę bardziej można i zabójswo jest usprawiedliwione? Jeśli było tak jak piszesz, to należałoby mieć pretensje do organów ścigania, że wcześniej nie zainteresowały się sprawą. Ale w żaden sposób nie rozgrzesza to morderców.

   • Tak, zawsze winne organy ścigania… Czy Ty na prawdę sądzisz, że takiemu osobnikowi policja, prokuratura, sąd czy nawet zakład karny wpłyną na postrzeganie świata? Tak jak napisałem sytuacja nie była czarno-biała, był to efekt pracy „pokrzywdzonego”. Gość był wrzodem na d..ie a oni po prostu go usunęli. Jak to mówią: Nie popieram, ale rozumiem. I jeszcze jedno, można zabić lub nie. Nie ma mniej lub bardziej. I tak, złych ludzi można zabijać a dobrych nie.

    • Artur, nadal nie rozumie co usprawiedliwia zabójców? Możesz mi wytłumaczyć? Twoim zdaniem jak ktoś cię wkurza możesz ho bezkarnie zabić? Patologia na gej wsi

     • Iga, czy Ty przeczytałaś mój post? Napisałem wyraźnie kim był ten człowiek. Gość nie wkurzał, on był niebezpieczny i czuł się bezkarny. I właśnie taka drobnostka jak ochlapanie błotem, doprowadziła do tragedii. Widzę, że (na szczęście) nie miałaś bezpośredniej styczności z osobami jego pokroju. Mając takiego człowieka w swoim otoczeniu, chce się go zabić. I tak, to jest patologia, gdy jeden człowiek terroryzuje całą społeczność.

   • Były w naszym kraju głośne samosądy, winni nawet byli uniewinniani przez panującego Lecha.

 14. Działali brutalnie na oczach rodziny i taki śmieszny wyrok za zabicie człowieka? Sam fakt w jaki sposób to zrobili świadczy na skrajne zdemoralizowanie. Taaa wolne sądy jak widać. Ciekawe jakie były okoliczności łagodzące. Życie ludzkie jest jednak mało warte. Teraz na topie są prawa zwierząt i eko. Oby nie stracić proporcji.

 15. Sąd nie dał wiary zeznaniom oskarżonych i dlatego dał im połowę przewidzianej kary. Pewnie ten, którego zabili, za to ochlapanie dostałby z 8 lat…

 16. Skoro ci dwaj zabili czlowieka za ochlapanie ich blotem, to co by zrobili sedziemu za wysoki wyrok? To cala zagadka tak niskiej kary. Po prostu strach przed bandytami.

 17. Nie znam sprawy, nie wiem, jak do tego wszystkiego doszło, ale czymś nie do pomyślenia jest dla mnie wtargnięcie do czyjegoś domu i skatowanie człowieka na oczach dzieci, rodziny. Z całym szacunkiem, jaki ten gość by nie był, ale zabójstwo to zabójstwo – niezależnie jakby tego nie nazwać – pobicie ze skutkiem śmiertelnym, nieumyślne spowodowanie śmierci, czy jakoś inaczej. Czy my żyjemy w cywilizowanych czasach? Czy może na przełomie II wojny światowej? Jak mało nam trzeba by znowu przestać być człowiekiem?
  Nie tak dawno Zofia Nałkowska pisała: „To ludzie ludziom zgotowali ten los…”. Ta sytuacja przypomina mi z historii obraz ludobójstwa z pewnych obszarów, gdy jedni sąsiedzi napadali drugich… Oby te czasy nigdy nie wróciły.
  Te kilka lat to śmiech na sali. Ale jak widać takie mamy sądy.

 18. HAHAHAH ŚMIECH NA SALI NORMALNIE PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 19. dawno nie słyszałem tak skandalicznego wyroku ! Ten sędzia powinien natychmiast stracić pracę i nigdy już nikogo nie sądzić !

 20. Nie jestem zwolennikiem PiS-u, ale jakas reforma sadow by sie przydala. Pomyslcie, ile zla moze uczynic taki nieuczciwy czy nieudolny sedzia.

 21. PODAĆ NAZWISKO SĘDZIEGO. LUDZIE KTÓRZY STANĄ NA WOKANDZIE I BĘDĄ SĄDZENI PRZEZ TEGO TYPA POWINNI BYĆ TEGO ŚWIADOMI.

  • Ten sędzia to Paweł Tobała. Rodziny ofiar nie powinny sie zgadzac, zeby prowadzil ten czlowiek prowadzil sprawy.

 22. Cóż za niezawisły i sprawiedliwy wyrok. Wolne sądy.!

 23. Toż za zabicie psa podobne wyroki dają…

 24. Już się Ziobro za nich bierze 😀

 25. Ale jak by się bronił i by ich uszkodził to by dostał 25 lat a oni tylko 4 za kratami powini ich przerobić na mięso dla kotów brawo dla sędziów i prokuratury powinniście być z siebie dumni szacun jak wyjdą z pudła to powini do was zawitać bo przecież ich skazaliscie jak wy rodzinie możecie spojrzeć w oczy jak by to wasz np syn byłby DOZYWOCIE ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIEMAJA TAKIEGO PRAWA ODBIERAĆ KOMUŚ INNEMU ZYCIA PODOBNO SĄ SONDY OD WYMIERZANIA SPRAWIEDLIWOSCI

  • Człowieku , zamknij ryj jeśli nie masz pojęcia o sprawie . Co trzeba mieć we łbie żeby siedzieć i czytać artykuły w internecie wierzyć w nie ślepo i komentować w ten sposób. Żebyś się kiedyś nie zadziwił jak ciebie taki Henryk H czy tam T przywita trzonkiem od siekiery , którą wozi w swoim aucie.

 26. Sędzia do piaskownicy foremkami się bawić a nie brać się za wydanie wyroków

 27. Tego sedziego ktory za zakatowanie czlowieka, dal kar 4 lat powinni jak najszybciej zwolnic. I przeprowadzic sledztwo, czy nie doszlo do wreczenia korzysci majatkowej.

 28. Ostatniznormalnych

  A żeby takiej Kurwinie sĘDZINIE ktoś zakatował na śmierć ojca syna dziecko wnuka może by się coś zmieniło wOLNE sĄDY Kaczorowski Męda

 29. Faktem jest ze nazwiska sedziow powinny byc ujawniane. Pewnie gdyby taki sedzia nie byl anonimowy, to dalby kare rzedu 12-15 lat za zakatowanie czlowieka. A anonimowosc sedziego stwarza pole do naduzyc i potem mamy skandaliczne wyroki tego typu.

 30. jak bronić takie sądy? dalej chcecie stać na ulicy krzycząc w obronie sędziów?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki