Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zmieniał pas ruchu, wjechał pod koła ciężarówki. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

Znane są szczegóły wczorajszego, tragicznego wypadku drogowego w Białej Podlaskiej. Śmierć na miejscu poniósł mężczyzna kierujący motorowerem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 14.00 na drodze krajowej nr 2 w Białej Podlaskiej, na skrzyżowaniu z ul. Brzeską. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – ciężarowego i motoroweru. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, a także policjanci.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 62-latek jadąc pasem włączania, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy ciężarówki. Motorowerzysta wjechał wprost pod koła jadącego krajówką pojazdu ciężarowego. Kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu zdarzenia – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Ciężarówką kierował 43-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Czynności policyjne na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. W miejscu wypadku ruch odbywał się wahadłowo.

– Ustalamy wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Zmieniał pas ruchu, wjechał pod koła ciężarówki. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Zmieniał pas ruchu, wjechał pod koła ciężarówki. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Zmieniał pas ruchu, wjechał pod koła ciężarówki. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

9 komentarzy

 1. Brak informacji czy 62 letni sprawca byl trzezwy. Aleodenat nie dmucha w alkomat i promile pewnie sprawdzą we krwi.

  • Jakie to ma znaczenie skoro zginął w zdarzeniu, które sam spowodował? Lepiej zginąć będąc trzeźwym niż pijanym?

 2. Dżesica (koleżanka Brajanka)

  Zmieniał pas ruchu, wjechał pod koła ciężarówki, dlatego osiągnął stan stabilny. Ostatecznie stabilny.

 3. Nie wiem skąd się bierze wiedza większości użytkowników dróg, że jak są na pasie wjazdowym to mają pierwszeństwo. Wystarczy się przyjrzeć co się dzieje na Witosa (np. zjazd z czerwonego wiaduktu, wyjazd z przedłużenia Turystycznej w kierunku na Zamość). Traktują ten pas jakby to było zwężenie jezdni i należy ich wpuszczać na suwak.

  • Bo niektórzy ludzie to the bile. Usłyszy taki jeden z drugim ,że „jazda na suwak ” ale reszty nie doczyta jakie warunki musi spełnić i się wpierlala.
   Tak samo piechury,też usłyszeli coś o bezwzględnym pierwszeństwie ,ale całej ustawy już niedoczytali ,bo po co .A potem „charony” nie nadążają z workami

   • Wyjaśnij proszę, o co chodzi z tym niebezwzględnym sierwszeńśtwem pieszego na PdP?
    czyli jakie konkretnie warunki muszą wystąpić, żeby kierujący pojazdem nie musiał ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu (czy wchodzącemu) przez jezdnie po PdP?

   • Nie ma to jak pod wypadkiem z udziałem wyłącznie kierujących napisać coś o tym, że piesi nie znają przepisów.

    Policz ile dziesiątek czy setek zdarzeń drogowych jest opisywanych na tym portalu każdego tygodnia? A to są tylko te bardziej istotne. O tysiącach innych kolizji nawet się nie słyszy.
    A teraz napisz, ile sztuk tygodniowo jest tych wtargnięć pieszych na jezdnię”, które sugerujesz? Ile one % wszystkich zdarzeń stanowią?
    0,1 %? 0,01 % ?

    • Bo ani policja, ani prokuratura ani sądy nie akceptują że zakaz wtargnięcie na przejście dotyczy też przejść dla pieszych. To jest bulwersujace.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport