Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zjeżdżał z przejazdu dla rowerów, wjechała w niego kierująca seatem (zdjęcia)

We wtorek rano w rejonie ronda im. Dmowskiego w Lublinie doszło do zderzenia pojazdu osobowego z rowerzystą. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał i zostało ono zarejestrowane jako kolizja.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano w rejonie ronda przy lubelskim zamku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z rowerzystą.

Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna poruszający się rowerem zjeżdżał już z przejazdu dla rowerów, zaś kierująca seatem nie zauważyła go i doszło do potrącenia.

Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał i zostało ono zakwalifikowane jako kolizja. Nie ma utrudnień w ruchu.

Zjeżdżał z przejazdu dla rowerów, wjechała w niego kierująca seatem (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

25 komentarzy

 1. Niestety ale większość rowerzystów nie potrafi jeździć po ścieżkach rowerowych już nie wspomnę o jeździe pod prąd po ulicach , na przejściu dla pieszych notorycznie przejeżdżają na czerwonym świetle bo im wolno! Czują się jak święte krowy! A zachowania takich użytkowników jak Franio tylko potwierdza moją tezę, zawsze wg niego rowerzysta jest niewinny! Ile można! Co z kosztami szkód jeżeli rowerzysta wymusi pierwszeństwo!? Trzeba się dopominać latać po sądach upominać o sprawiedliwość! Kiedy zostanie wprowadzone obowiązkowe OC dla rowerzystów, ludzi jeżdżących elektrycznymi hulajnogami? Kiedy rząd wprowadzi edukację rowerzystów poprzez egzaminy na rower? Oprócz tego każdy rowerzysta powinien mieć tablice rejestracyjne, kask, gaśnice, trójkąt ostrzegawczy i obowiązkowo poddać się badaniom u psychologa raz na pół roku!

  • ale o jakiej edukacji mowa, skoro rowerzysta był na pierwszeństwie, a to kierująca go nie zauważyła? To chyba oznacza, że trzeba ponownie edukować kierowców.

   • I tu jesteś w błędzie.
    Jeżeli znał byś trochę to forum, to byś wiedział, że winnym potrącenia pieszego przechodzącego na zielonym, przez pijanego kierującego wjeżdżającego na czerwonym, jest potrącony pieszy, bo:
    -nie zachował ostrożności
    -mógł bardziej uważać
    -LAZŁ jak Święta Krowa
    -przepisy są głupie
    -nie zachował zasady ograniczonego zaufania
    Więc, weź proszę nie wyskakuj z takimi farmazonami na tym forum.

   • I wiedział byś również, że Franio zawsze ma rację. Nawet gdy nie ma racji. Nawet redakcja nie ma racji jeśli Franio tak stwierdzi.

  • To może jeszcze napisz coś o katastrofach morskich i lotniczych.
   Bo wysilasz się pisząc o rowerzystach pod artykułem opisującym kolizję z winy kierowcy.
   To jest takie z góry szukanie usprawiedliwienia dla kierujących autem.
   Kogo w opisanym przypadku chcesz wysyłać na edukację?
   Stań sobie jako pieszy obok tego ronda i wtedy się przekonasz kto częściej przejeżdża tam na czerwonym świetle.

  • Dobrze, że o gaśnicy nie zapomniałeś. Ale już tachograf i licencja ci umknęła.

  • Mniejsza z tym, że jeżdżą tymi rowerami tak jak napisałeś. Choć mi się to oczywiście nie podoba. Najgorsze, że spora część tych rowerzystów, za kierownicą samochodu zachowuje się tak samo.
   Tylko, o ile rowerzysta (o ile nie jedzie chodnikiem) większej krzywdy nikomu (poza samym sobą) nie wyrządzi, to przy kierowanie samochodem, już tego zapisać nie można.

  • I po co ten głupi komentarz ?

  • Rowerpvy king
   O czym czym człowieku bredzisz skąd masz lejce, zdobyte za jajka?
   Zrozum.
   Rowerzysta miał bezwzględne pierwszeństwo.
   Nie rozumiem dlaczego innych kierowców wprowadzasz w błąd

 2. Franiu dajesz!

  Kolejny kaskader samobójca.

 3. Prawo jazdy odebrane?
  Jak matoł nie widzi, gdzie jedzie, to powinien się do MPK przesiąść.

 4. Kolejny/kolejna kaskader/kaskaderka zabójca!

 5. biegły sądowy

  Tak szczerze? To za takie coś powinny być kwity na 3 miesiące zatrzymane, nie żeby zabierać na stałe ale takie 3 miesiące na przemyślenie. Gościo już zjeżdżał z przejścia, tam w tym rejonie masz zaraz jedne światła, drugie, to trzeba uważać. Widzę że rower uszkodzony. Ja wiem że wszyscy się spieszą itp. zagapiła się itp. To może jak 3 miesiące pojeździ taksą czy mpekiem to sobie przemyśli i zacznie w takich miejscach być uważna. Ostatnio na uliczkach osiedlowych szedłem z dziećmi i jeździła taka blondyna szatan, nas puszczają samochody a ta na drugi pas i prawie bokiem idzie dalej bo jej się spieszy. Fajerą kręciła jedną ręką jak czasami policjanci przy pościgach w drogówce 🙂 I co, zdążyłem tylko zwyzywać ale nawet nie słyszała, pojechała dalej, a w ciągu 5 minut dwa razy nam się ona na przejściu trafiła. Ale jakby prawko zabrali na 3 m-c to może by coś dotarło.

 6. Tutaj to jeszcze było szczęśliwie. Natomiast gdyby rowerzysta jechał od str. Statoil to nie dziwiłbym się wcale bo kierowcy głowa nie odwraca się o 180 stopni. Te idiotyczne przepisy o pieszych i rowerzystach to chyba jakiś teoretyk pisał.

  • straszne te przepisy: na światła trzeba patrzeć…
   kto to wymyślił….

  • To jak to się stało, że podczas egzaminu na Prawo Jazdy nikogo nie rozjechałeś? Akurat nikt nie przechodził, ani nie przejeżdżał rowerem i przypadkiem zdałeś?
   Jeżeli tak, to wygląda na to, że egzamin zdałeś przypadkiem. Dlatego powstrzymaj się od dalszego kierowania pojazdami, bo się do tego po prostu nie nadajesz.

   • Alternatywne wyjaśnienie twojego rozgoryczenia i niezgody z obowiązującymi przepisami jest takie, że właśnie z powodu tego, że nie potrafisz dostrzec innych uczestników ruchu, nie udaje się się zakończyć egzaminu na Prawo Jazdy z wynikiem pozytywnym.
    Tak czy inaczej – nie nadajesz się do kierowanie samochodami. Rower, hulajnoga, MPK – to jest dla Ciebie, skoro sobie nie radzisz.

  • „Marian” jeśli uważasz, że przepis mówiący o pierwszeństwie na „zielonym świetle” jest idiotyczny – to świadczy właśnie o tym, że sam taki jesteś.

  • Pierwszeństwo na „zielonym” to idiotyczny przepis?
   Idź się leczyć człowieku!
   Najlepiej w zakładzie zamkniętym aby uniemożliwić ci jazdę pojazdem jako kierowca.

  • Idź na artykuł z ronda DMM-Dekutowskiego i napisz to samo.

 7. Kolizja kolizją, ale chyba kierującej odebrano prawo jazdy za najechanie na niechronionego uczestnika ruchu… A może akcja policmajstrów już się skończyła i wszystko wróciło do normy, hę?

 8. Do wszystkich wszystko wiedzących wypadek powstał na skutek niedziałania sygnalizacji świetlnej dlatego nikt nie miał ani zielonego ani czerwonego, poprostu migało pomarańczowe więc chyba jasne jest ze trzeba było uważać skoro są pasy i przejazd rowerowy raczej nie trzeba tłumaczyć kto ma pierwszeństwo w tym przypadku

 9. Światło zielone jest na pieszych i dla rowerzystów w tym czasie kierowcy mają czerwone bez żadnej strzałki więc skrzyżowanie jest bezpieczne o ile działa a w tym przypadku było akurat była awaria założę się że nie jest to jedyna kolizja

Z kraju