690 680 960

Ucieczkę samochodem na minuty zakończył na słupie. Zobacz nagranie z policyjnego pościgu (wideo, zdjęcia)

Parczewscy policjanci po pościgu zatrzymali 19-latka kierującego audi. Młody mężczyzna ucieczkę przed policjantami zakończył na słupie oświetleniowym. Wstępne badanie wykazało, że 19-latek był pod wpływem środków odurzających.

W minioną sobotę parczewscy policjanci po godzinie 22 zauważyli na jednej z ulic miasta kierującego audi, który na ich widok zatrzymał się na środku ulicy Plac Wolności, a następnie z impetem oraz piskiem opon ruszył w kierunku ulicy Strażackiej. Mundurowi natychmiast ruszyli za pojazdem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Mężczyzna jednak nie reagował i nie miał zamiaru się zatrzymać, kontynuował swoją ucieczkę. W trakcie swojej brawurowej jazdy naruszał liczne przepisy ruchu drogowego i stwarzał również zagrożenie dla innych kierujących oraz pieszych. Mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych, nie sygnalizował żadnych manewrów skrętu, nie stosował się do znaków poziomych i pionowych w tym znaku P-4 linia podwójna ciągła, zmuszał inne pojazdy do zmiany pasa lub zjazdu na chodnik w celu uniknięcia kolizji.

Na miejsce skierowano kolejny radiowóz w celu ustawienia blokady na ulicy 11 Listopada. Kiedy kierujący audi zauważył pojazd, chciał go ominąć, stracił panowanie nad audi, po czym zjechał na chodnik i uderzył w słup oświetleniowy zatrzymując się nieopodal na miejskiej ławce. Następnie o własnych siłach opuścił rozbity pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Na ulicy Nowej został zatrzymany.

19-letni mieszkaniec Warszawy podróżował sam. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Natomiast badanie na zawartość środków odurzających dało wynik pozytywny. Od 19-latka pobrano krew do badań.

Młody mężczyzna po wykonanych czynnościach trafił do policyjnej celi. W przeszłości miał już liczne problemy z prawem. Jakby tego było mało okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a rozbity samochód został przez niego pożyczony od kolegi z jednej z wypożyczalni samochodów. W związku z uszkodzeniami policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny audi, który został przewieziony na policyjny parking.

Dziś 19-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i ucieczkę oraz kierowanie pojazdem w pod działaniem środków odurzających. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostanie ukarany za 18 wykroczeń w ruchu drogowym na łączną kwotę 10 tysięcy złotych oraz otrzyma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 24 miesięcy.

(fot. wideo Policja Parczew/PSP Parczew)

11 komentarzy

 1. Ale urwał, będzie musiał za wszystko zapłacić a do tego jeszcze mandaty. Wyjdzie tyle jak by sam sobie kupił takie nowe auti.

  • Uważasz, że ktoś taki zapłaci cokolwiek i będzie uczciwie pracował? Moim zdaniem to wstęp do dalszej kariery kryminalnej. Powinien to odpracować w jakiejś kolonii karnej. Wtedy może coś by z niego było.

  • Przynajmniej mu nie zarekfirują.

 2. przeciez duren sie nie wyplaci do konca zycia

  • Całe życie przed nim jeszczem, zaczął na przypale, trochę popierdzi, wyjdzie, wyjedzie za granicę, tam będzie ćpał i zarabiał, żeby się spłacić, kilka lat i będzie na czysto.

  • Większość zapłaci kolega, który wypożyczył pojazd. Sam zapłaci mandaty i kary – niważne teraz czy za ileś lat jak wyjdzie na wolność i pójdzie kiedykolwiek do pracy lub dostanie świadczenia jakieś.

 3. Siedzi czy już hasa na wolności? Przecież nic z takiego nie ściągną. Gówniarz tyle ma co w kieszeni albo torebeczce.

 4. „Ucieczkę samochodem na minuty”… W jakim to jest narzeczu?

 5. To od razu mnie się podoba.
  Półgłówek sam się wyeliminował na jakiś czas z ruchu.
  Zasilili trochę budżet państwa.Będzie na utrzymanie różnej patologii ” +” i nierobów,a także turystów wojennych.

 6. Młody, wykształcony z wielkiego miasta. Elektorat czaskoskiego

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej