Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Został zaczepiony przed sklepem i poproszony o wymianę pieniędzy. Senior stracił kilkaset złotych

W miniony piątek na terenie Zamościa doszło do oszustwa na szkodę 72-latka. Senior został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę i poproszony o wymianę pieniędzy. Jak się okazało po pewnym czasie, 72-latek stracił kilkaset złotych.

W piątek do zamojskich policjantów zgłosił się 72-latek i przekazał informacje, że został oszukany. Mundurowi ustalili, że mężczyzna tego dnia, w godzinach popołudniowych, został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę przed jednym ze sklepów. Nieznajomy poprosił go o wymianę pieniędzy z mniejszych nominałów na nominały 100 złotowe. Mieszkaniec Zamościa miał przy sobie tysiąc złotych i przystał na wymianę całej kwoty. Nie spodziewał się, że może zostać oszukany.

Początkowo senior wykazał się czujnością. Przeliczył przekazane mu banknoty o nominałach 10 i 50 zł. Wtedy zorientował się, że nie jest to ustalona wcześniej kwota, do której brakuje jeszcze 200 zł. Oszust przyznając, że się pomylił doliczył brakującą sumę i „na oczach” pokrzywdzonego ponownie przeliczył pieniądze. Według 72-latka, sposób liczenia pieniędzy wskazywał, że w pliku banknotów znajduje się 1000 zł.

Będąc przekonanym, co do takiej właśnie kwoty przekazał mężczyźnie swoje pieniądze o tej samej wartości, tylko w banknotach o wyższych nominałach. Po zakończonej transakcji obaj mężczyźni rozeszli się. Po pewnym czasie mieszkaniec Zamościa postanowił jednak przeliczyć pieniądze. Wówczas okazało się, że został oszukany, a do kwoty 1000 zł brakuje 650 zł. Policjanci ustalają okoliczności oszustwa.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. Stary numer cyganów

  2. sztos po zamojsku

  3. Stary jak świat cygański numer.

  4. Teraz w obecnych czasach już ludziom nie można wierzyć. Jednak człowiek to zła istota. Unikać trzeba jak zarazy.

  5. Znany numer, nigdy nie wyciągaj portfela i nikomu nie przekazuj do rąk pieniędzy. To są „magiczne sztuczki”

  6. Sztos wiecznie zywy

Wiadomości z info112