Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zgłosił kradzież samochodu. Zapomniał, czym przyjechał do sklepu

Wczoraj 51-latek zaalarmował policjantów o kradzieży jego pojazdu. Jak się okazało mężczyzna zapomniał, że do sklepu przyjechał… swoim drugim samochodem.

Wczoraj po godzinie 21.30 na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna prosząc o interwencję na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Jak twierdził, ktoś miał mu ukraść volkswagena z jednego ze sklepowych parkingów przy ul. Lwowskiej.

– Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci. Jak się szybko okazało do żadnej kradzieży samochodu nie doszło. 51-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska po prostu zapomniał, że do sklepu przyjechał swoim drugim samochodem. Jego wątpliwości dotyczące auta, którym podróżował, zostały rozwiane po rozmowie telefonicznej z żoną – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

Zdarzają się także przypadki, że kierujący przez pośpiech i roztargnienie zapominają gdzie zaparkowali swoje auta i również zgłaszają ich kradzież.

– W takich sytuacjach należy dokładanie i bez niepotrzebnych emocji sprawdzić, czy oby na pewno doszło do kradzieży. Przypominamy, że za zgłoszenie o przestępstwie, które nie zostało popełnione, grozi kara nawet do 2 lata pozbawienia wolności. W tym przypadku 51-latkowi udzielono jedynie informacji, co do zgłoszenia, ponieważ pomyłka nie była umyślnym zachowaniem ze strony mężczyzny, a sprawa szybko została wyjaśniona – dodaje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

9 komentarzy

  1. Mgła Covidiwa

  2. Mają ludzie tyle samochodów, że nawet nie wiedzą ile. Ale na garaż, czy miejsce postojowe ich nie stać.

    • Ten zapewne nie miał ani jednego (samochodu) tylko dwa dwudziestoletnie graty warte tyle co jedna wypłata.

  3. Mgła po kovidowa

  4. Podobno od przybytku głowa nie boli, a jednak…

  5. Jedna pani zvłosiła kiedyś kradzież drzwi do garażu. Przyjechała policja i… zamknęła owe drzwi🤣🤣🤣

  6. Zamiast wziąć głęboki oddech i chwilę pomyśleć, to od razu wpada w panikę, oferma .

  7. Typowy wyborca hyżego

  8. Zanim osiągnie wiek emerytalny może być już niezdolny do żadnej nawet najprostszej roboty. Chyba że już jest na emeryturze (mundurowej).

Dodaj komentarz

Z kraju