Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch nastolatków ukradło volkswagena. Chcieli sprzedać auto na części (zdjęcia)

Dwaj nastolatkowie odpowiedzą za kradzież volkswagena. 18 i 19-latek wykorzystali pozostawione wewnątrz auta kluczyki. Jeden z nastolatków pozostawił samochód nieopodal posesji, gdzie chcieli „rozebrać go na części”, gdyż zakopał się na polnej drodze.

Kryminalni terespolskiego komisariatu ustalili, że dwaj mieszkańcy gm. Terespol podejrzewani są o kradzież osobowego Volkswagena. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br., natomiast auto znajdowało się na terenie firmy w gm. Terespol skupującej samochody do demontażu.

– W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym funkcjonariusze potwierdzili te informacje. Mężczyzna przyznał, że kluczyki do skradzionego golfa znajdowały się w jego wnętrzu. Kryminalni zatrzymali młodzieńców podejrzanych o ten czyn. Ustalili też miejsce, gdzie pozostawiona była osobówka. W trakcie rozmowy z policjantami jeden z nastolatków przyznał, że chciał pozostawić samochód na opuszczonej posesji swojej rodziny. Jednak po drodze stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Po tym „zakopał się” na polnej drodze dojazdowej do posesji. Wówczas pozostawił tam samochód by sprawa „przycichła” – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Jak się okazuje, nastolatkowie znani są policjantom terespolskiego komisariatu. W połowie lutego br. usłyszeli już zarzuty dotyczące usiłowania włamania i kradzież na terenie firmy z gm. Terespol.

– Obydwaj usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – dodaj nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Dwóch nastolatków ukradło volkswagena. Chcieli sprzedać auto na części (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

Dwóch nastolatków ukradło volkswagena. Chcieli sprzedać auto na części (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

9 komentarzy

 1. „Jak się okazuje, nastolatkowie znani są policjantom terespolskiego komisariatu.” Gratulacje! Sława i wspaniała kariera.

 2. Bieda aż piszczy. Nawet portki ma podarte. A na poważnie. Wina drogowców, bo zaspali i nie posypali.
  Czy policjanci nie nauczyli się, raz na zawsze, jak się zakłada kajdanki?

 3. Chłop z Charlęża

  I na tym zakończyła się kariera małolatów

  • Obawiam się, że to dopiero początek. Obym się mylił ale słabo wierzę w resocjalizację.

 4. Jak gofer był w benzynie to pouczenie dla szczypiorów ,a jak w TDI-ku to dożywocie

 5. wczesniej kradli i dalej chodzo na wolnosci?

Dodaj komentarz

Z kraju